Про що може розповісти тип вашої мігрені

Мігрень може провокуватися різними станами організму.

Головний біль завжди приносить розлад, він починається, зазвичай, у найбільш невідповідний момент. Багато людей помилково вважають, що у болю завжди одна причина, а вже про різновиди мігрені і зовсім чули одиниці. Сьогодні ми вирішили поговорити про таку типову і водночас складну проблему — мігрень і її особливості, інформує Ukr.Media.

Геміплегічна мігрень

Досить небезпечний вид, який пов'язаний з порушеннями мозкового кровообігу. Геміплегічна мігрень за деякими ознаками нагадує інсульт: зникає чутливість, виникає слабкість у деяких м'язах, однак, на відміну від інсульту, симптоми зникають і розвиваються вкрай повільно. Мігрень, що сприяє м'язовим порушенням, складно передбачити, тим більше неможливо заздалегідь сказати, наскільки сильним виявиться напад слабкості. Якщо ви періодично переживаєте схожі симптоми, важливо без зволікань звернутися до фахівця, щоб уникнути незворотних наслідків.

Гормональна мігрень

За статистикою, жінки страждають через головний біль у кілька разів частіше за чоловіків: уся справа в естрогені, який здатний як провокувати біль, так і раптово його блокувати. Зазвичай, гормональна мігрень супроводжує початок менструального циклу — за два дні до початку. Що важливо — під час самої менструації біль завжди минає. Проблеми починаються тоді, коли жінка занадто захоплюється прийомом оральних контрацептивів, які нерідко стають винуватцями зміни гормонального фону, причому не завжди у кращий бік. Перед тим, як почати прийом тих чи інших ліків, обов'язково отримайте рекомендації фахівця, який за результатами обстеження підбере препарати, які підходять саме вам.

Мігрень на тлі прийому лікарських препаратів

Нерідко "спусковим механізмом" мігрені стають звичайні знеболюючі засоби. Нехай доза і не перевищує норму, проте постійне вживання анальгетиків може призвести до хронічного болю. Уся річ у тім, що прийом таких ліків знижує больовий поріг — спровокувати напад болю може ситуація, яка раніше ніяк не впливала на ваш стан. Людина, що постійно вживає анальгетики, різко реагує на гучні звуки, може не переносити яскраво виражені запахи — все це призводить до нового нападу. Порадьтеся зі своїм лікарем, як ви можете скорегувати цей стан.

Мігрень і кофеїн

Ви напевно чули, що кава часто допомагає боротися з головним болем, але водночас, напій може цей біль провокувати. Але шкодить кава лише у тому разі, коли ви починаєте вживати напій у неконтрольованих дозах, чергуючи його з вживанням великих доз зеленого чаю і гіркого шоколаду. Виникає звикання, біль починає турбувати дедалі частіше — організм вимагає більше кофеїну. Багато любителів кавових напоїв зізнаються, що у вихідні, коли звичайна доза кави стає меншою, біль відвідує частіше, що ще раз підтверджує якусь залежність від кофеїну. Простежте, чи є зв'язок між постійним вживанням кави у вашому випадку і головним болем. Якщо ви помічаєте неприємну відповідність, зверніться до фахівця для вирішення цієї проблеми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *