Про ці 9 змін у стані здоров’я після менопаузи обов’язково треба знати

Після менопаузи організм жінки змінюється.

Менопауза, через яку належить пройти практично кожній жінці (у середньому вік її настання — 51-53 роки) означає не лише припинення менструації і фертильності. Менопауза — це межа, після якої наше здоров'я стає більш вразливим і вимагає особливої уваги. Ось список захворювань, ризик яких суттєво збільшується у жінок після проходження через менопаузу — тримайте їх під контролем і регулярно звертайтеся до лікаря, інформує Ukr.Media.

Остеопороз

З кожним наступним роком, який минає після настання менопаузи, наші кістки і суглоби стають більш крихкими. Естроген, гормон, рівень якого різко знижується після настання менопаузи, відіграє важливу роль у підтриманні щільності кісток — і тому у перші п'ять років після менопаузи жінки втрачають 20-30 відсотків кісткової маси. Важливо пам'ятати про цей ризик та регулярно приймати кальцій, виконувати силові вправи, а також скоротити вживання алкоголю, натрію і солодких напоїв, які "вимивають" кальцій з кісток.

Хвороби ясен

Ще один наслідок втрати значної частки естрогену — пародонтоз і втрата зубів. Річ у тім, що кальцій вимивається не лише з кісток скелета, але і з твердих основ щелеп, у яких "закріплені" корені зубів. У результаті у жінок після менопаузи істотно підвищується ризик втрати зубів і пародонтозу. Крім того, багато жінок, які пройшли менопаузу, часто скаржаться на сухість у роті, біль і печіння у м'яких тканинах ясен, а також зміни у сприйнятті смаку. Тому дуже важливо приділяти підвищену увагу гігієні порожнини рота, а також регулярно відвідувати стоматолога.

Апное

Як не дивно, у 90 % випадків апное сну (стану, коли уві сні настає пауза у диханні і у результаті у кров не надходить достатньо кисню) у жінок не діагностується — ми звикли, що це чоловіче захворювання. Але після настання менопаузи багато жінок схильні до цього захворювання — просто у них часто відсутні звичні симптоми, такі як хропіння або підвищена сонливість у денний час. Але безсоння, ранковий головний біль, втома, депресія і підвищена тривожність повинні стати приводом звернутися до лікаря.

Цукровий діабет

Ви у групі ризику, якщо ваша менопауза настала рано (до 46 років) або пізно (після 55 років). Але навіть якщо ви пройшли через менопаузу у "нормальному" віці, вам все одно варто приділяти особливу увагу своєму здоров'ю, оскільки недолік естрогену підвищує резистентність до інсуліну. Також до факторів, що підвищують ризик розвитку цієї хвороби, належать високий кров'яний тиск під час вагітності (прееклампсія), діабет під час вагітності (гестаційний діабет) або синдром полікістозних яєчників.

Хвороби серця

Естрогени, які виробляють яєчники до настання менопаузи, потужно захищають наші серця. Вони підвищують рівень "гарного" холестерину (ЛПВЩ) і знижують рівень "поганого" холестерину (ЛПНЩ); розширюють кровоносні судини, збільшуючи приплив крові, і запобігають підвищенню кров'яного тиску та утворенню холестеринових бляшок. Не дивно, що після настання менопаузи у жінок істотно підвищується ризик розвитку хвороб серця: кожна восьма жінка у віці від 46 до 65 років страждає на якісь серцево-судинні захворювання, а у віковій групі, старшій за 65 років, ця частка збільшується до кожної четвертої. Тому важливо знати ранні ознаки інфаркту, серцевого нападу та інсульту, і також приділяти велику увагу профілактиці хвороб серця та судин.

Рак молочної залози

Чим старшими ми стаємо, тим вищі наші шанси захворіти на рак молочної залози: для 30-річної жінки ризик захворіти протягом наступних десяти років становить 1:227, а ось до 60 років ризик становить вже 1:28 — майже у 10 разів більше! У медицини немає перевіреного способу зовсім виключити ризик розвитку захворювання, але є один фактор, на який ми можемо вплинути. Це — вага. Чим менше зайвої ваги ви наберете після настання менопаузи, тим краще ви подбаєте про своє здоров'я.

Аутоімунні розлади

Аутоімунні захворювання вражають, у першу чергу, жінок: за різними даними, на їх частку припадає до 75 % усіх випадків. При цьому у групі особливого ризику — ті, хто пройшли через менопаузу. Дослідники поки не можуть назвати причини, але попереджають: саме після менопаузи істотно підвищується ризик розвитку таких захворювань, як вовчак, ревматоїдний артрит, хвороба Грейвса, склеродермія та тиреоїдит.

Захворювання сечостатевої системи

Зниження рівня естрогену може викликати витончення стінок сечівника і призвести до розвитку нетримання сечі (мимовільного витікання сечі, коли ви смієтеся або чхаєте). Також після менопаузи жінки стають особливо схильними до рецидивів інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ).

Хвороби печінки

Після менопаузи нашій печінці стає особливо важко відновлюватися після шкідливого впливу алкоголю, інфекцій або надлишкового жиру. Тому важливо після 55 років особливо уважно ставитися до свого раціону і за можливості скоротити вживання алкоголю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *