Причини появи вікової далекозорості після 40 років

«Хвороба коротких рук».

Пресбіопія ( вікова далекозорість або як її ще називають «хвороба коротких рук» ) — стан, при якому відбувається погіршення зору на близькій відстані. Тобто стає складно розгледіти об'єкти поблизу (наприклад, читати, дивитися телевізор), інформує UkrMedia.

Причини пресбіопії

Вся справа в кришталику ока, який фокусується на предметах як поблизу, так і на далекій відстані. Поступово з віком цей кришталик ущільнюється і втрачає свою еластичність. В результаті чого знижується його здатність до зміни фокусної відстані (акомодації), стає складно збільшувати свою кривизну для розгляду близько розташованих предметів.

А також ще однією причиною пресбіопії є вікове слабшанню м'язів, які утримують цей кришталик. Тобто коли потиличні частки головного мозку, які відповідальні за зір, посилають очним м'язам сигнал, то останні вже не можуть у достатній мірі змінювати форму кришталика для фокусування на сітківку близько розташованих зображень предметів. Ось чому людина бачить предмети нечітко і розпливчасто.

Симптоми далекозорості

  • розмитість і нечіткість зору;
  • важко розглядати предмети поблизу;
  • складно читати або писати, оскільки букви розпливаються;
  • можуть бути часті головні болі;
  • супроводжується втомою очей.

Хто схильний пресбіопії

Вікова далекозорість рано чи пізно стосується абсолютно всіх, це питання часу. Найчастіше після 40-45 років захворювання починає проявляти себе. Звичайно вік і ступінь прогресування у кожного різний. У когось починається в 50 років, а деякі відзначають погіршення зору, починаючи з 60 років. Залежить від багатьох факторів, зокрема генетики, загального стану організму, навантаження на очі і т. д. У людей з далекозорістю, як правило, виникає раніше, ніж у всіх інших.

Пресбіопія є природним станом зрілої людини, якому неможливо запобігти, але можна зменшити або уникнути неприємних наслідків вікової далекозорості (втома очей, головні болі).

Для цього необхідна своєчасна корекція стану зорової системи окулярами, контактними лінзами, а іноді і хірургічним втручанням.

Окуляри для читання — найпростіший і найпопулярніший спосіб корекції вікової далекозорості. Їх необхідно використовувати під час роботи на близькій відстані.

В даний час існують окуляри з біфокальними лінзами. Їх особливість в тому, що вони мають два фокуси : верхня частина лінзи підходить для зору вдалину, нижня — для роботи на близькій відстані.

Крім очок широке поширення останнім часом набули і мультифокальні контактні лінзи. Вони мають особливу конструкцію оптичної частини лінзи, яка дозволяє імітувати роботу природного кришталика і володіють декількома фокусами (периферична зона та центральна зона, яка відповідає за чіткість зору і дозволяє збільшити поле зору без його деформації)

Хірургічне лікування

Хірургічний спосіб кардинально вирішує проблему пресбіопії за допомогою заміни кришталика інтраокулярною лінзою. Така операція проводиться протягом 15-20 хвилин під місцевою анестезією і полягає в заміні природного кришталика на інтраокулярну лінзу.

Оптична сила штучного кришталика підбирається для кожного пацієнта індивідуально залежно від стану зорової системи, віку, роду діяльності і багатьох інших супутніх факторів.

Виправлення пресбіопії багато в чому залежить не тільки від стану зорової системи пацієнта, але і від того, який спосіб життя веде людина, від її віку, роду діяльності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *