Правила харчування з дитинства: бабуся була права

Які традиційні поради з харчування насправді вірні.

Обов'язково їсти суп, доїдати все, що на тарілці, не пити багато рідини до їжі — у дитинстві ми чули чимало порад, як потрібно харчуватися. Більшість яких зі списку виявлялися шкідливими або щонайменше безглуздими. Але є в рекомендаціях від бабусь і мам і раціональне зерно, про нього і поговоримо, інформує Ukr.Media.

Хоча б одне яблуко на день

Фрукти не дарма обов'язково включають в меню дитячих садків та інших дитячих установ, вдома ми теж нерідко чули поради від дорослих «поїсти вітамінів». Найдоступнішими з них завжди були яблука.

Поліпшенням імунітету користь яблук не обмежується. Вони підвищують гемоглобін, зміцнюють кістки, виводять токсини з організму і захищають від карієсу і цукрового діабету. Єдине, в чому наші батьки були не праві в тому, що фрукти корисні в будь-якій кількості. При проблемах з травленням яблука можуть призвести до здуття живота, а кислотні сорти погіршать симптоми гастриту і виразкової хвороби. Так що краще робити фрукти корисним перекусом, а не основною стравою в раціоні.

Довше жуєте — довше живете

Жувати їжу по 33 рази — відмінна порада, якою користуються деякі з нас. Позначається звичка: у міру дорослішання темп життя прискорюється, ви квапливо їсте, навіть якщо нікуди не запізнюєтеся.

Доведено, що, якщо жувати повільно, навряд чи можна переїсти — шлунковий сік виробляється протягом 20-30 хвилин, тобто тільки через стільки часу після початку обіду ви будете в змозі зрозуміти, що наситилися. До того ж при тривалому жуванні виробляється більше слини а це захищає зуби від карієсу. Ретельно пережована їжа краще засвоюється, а значить, ви не будете відчувати слабкість після їжі — організму потрібно менше енергії на перетравлення.

Їсти потрібно не менше трьох разів на день

Зазвичай, ця порада зводилася до того, що не можна пропускати повноцінні прийняття їжі — сніданок, обід, вечерю.

Дробити прийняття їжі рекомендують не тільки для того, щоб організм не голодував. Люди рідко піклуються про те, щоб їх обід був різноманітним, з'їдаючи за один прийом максимум 2-3 різних продукти. Однотипне меню призводить до проблем з травленням, так само як і переїдання після тривалого голодування.

Намагайтеся дотримуватися трьох повноцінних прийомів їжі та два перекуси протягом дня і стежте, щоб це були різні групи продуктів: овочі, м'ясо, білок, складні вуглеводи.

Чорнослив допоможе впоратися з запором

Чорнослив містить клітковину і сорбіт — цукровий спирт. Перша допомагає переміщати їжу через травну систему і додає масу до стільця, другий діє як натуральне проносне. За цим же принципом діє і сливовий сік: він зберігає у складі сорбітол, але в ньому немає стільки волокон.

Не їжте всухом'ятку

До улюбленої звички багатьох сімей — закінчити вечерю чаєм, дієтологи ставляться неоднозначно. Довгий час був поширений міф, що пити рідину відразу після їжі шкідливо, оскільки вона розбавляє шлунковий сік і заважає травленню. Зараз цю версію спростували: вода ніяк не впливає на ефективність шлункового соку.

Навпаки, тепла рідина зволожує кишківник, а також розм'якшує їжу і допомагає їй рухатися по травному тракту.

Споживайте більше клітковини

Діти часто чують про користь клітковини, але вона необхідна й дорослим теж. Цільнозернові продукти, горіхи, овочі та фрукти добре насичують, прискорюють травлення їжі. До того ж клітковина очищає кишківник і допомагає розщеплювати жири.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *