Пологи збільшують ризик розвитку хвороб серця та інсульту у жінок на 14%

Про це повідомляє нове дослідження, опубліковане, журналі Європейського товариства кардіологів (European Society of Cardiology).

Під час вагітності в організмі жінок відбувається ряд змін, які збільшують ймовірність хвороб серця та інсульту в подальшому житті. Вчені нагадують, що цю проблему можна нівелювати послідовною профілактикою серцево-судинних захворювань, в першу чергу за допомогою змін в образі життя, інформує UkrMedia.

Учені пишуть, що вагітність може призвести до відкладенню жиру в області живота, порушення функції внутрішньої оболонки судин, атеросклерозу, атерогенних змін у рівні ліпідів крові та системного запалення. Це фактори можуть назавжди збільшувати ризик появи серцево-судинних хвороб.

Відомо, що під час вагітності серце жінки працює сильніше, щоб задовольнити потреби матері і плода. Однак вплив вагітності на розвиток захворювань в подальшому житті оцінювалася неоднозначно. Вчені зібрали дані з усього світу, щоб проаналізувати їх. В огляд вони включили десять досліджень, в яких брали участь 3 098 929 жінок, у 150 512 з яких розвинулися хвороби серця або інсульт за час спостереження.

Аналіз виявив значний зв'язок між пологами в минулому і ризиком серцево-судинних хвороб: у тих, хто народжував він був на 14% вищим, ніж у тих, хто не родили. Ккожні наступні пологи збільшували ризик на 4%.

«Лікарі повинні відігравати активну роль. Жінки повинні знати про те, що пологи можуть збільшувати їх шанси розвитку хвороб серця або інсульту. Доброю новиною є те, що у жінок є багато опцій для профілактики цих захворювань», – говорить автор дослідження доктор Донгминг Уонг зі школи громадського здоров'я при Університеті науки і технології при Хуачжунском університеті науки і технології (Huazhong University of Science and Technology) у Китаї.

За його словами, вагітність – гарний час, щоб позбутися від шкідливих звичок, почати регулярно вправлятися, перейти на здорове харчування і почати контролювати масу тіла. Після пологів потрібно підтримувати здоровий спосіб життя, намагатися зменшити кількість жиру в області живота і стежити за дієтою, щоб контролювати рівень ліпідів у крові.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *