Плоди шипшини – це насінні коробочки троянд.
Ми їх часто не бачимо, бо, як правило, обрізаємо відцвілі квіти, щоб стимулювати цвітіння куща. Однак, якщо ви залишите квіти на кущі троянди, в кінці сезону ви повинні побачити ці маленькі ягідки, червоні кульки насіння, що дозріли на кінчиках стебел. Вони мають красивий декоративний вигляд, схожі на маленькі яблучка. Вони також їстівні, і птахи із задоволенням їх їдять, інформує Ukr.Media.
У свіжому вигляді плід шипшини містить в 60 разів більше вітаміну С, ніж один апельсин. Шипшина дуже популярна у народній медицині. Завдяки своїм цілющим властивостям з шипшини часто роблять чай, сироп та желе. Плоди також використовуються для отримання олії, що використовується в косметології.
І плоди, і пелюстки троянди є їстівними. Троянди належать до сім'ї яблука, тому подібність їхніх плодів не є випадковою. Плоди шипшини також мають трохи кислий смак, як і дике яблуко, є прекрасним джерелом вітаміну С.
Коли збирати плоди шипшини
Найкращий час для збору вашої шипшини – після перших морозів. Мороз допомагає пом'якшити смак. Плоди повинні бути міцними і мати гарний колір. Залиште декілька плодів на кущах, щоб птахи теж могли посмакувати. Не слід довго тримати плоди на кущах, бо вони стануть занадто м'якими.
Вітамін С
За словами травників шипшина є одним з найкращих джерел вітаміну С, який допомагає лікувати інфекції та підвищити імунну систему організму. Вітамін С є антиоксидантом, оскільки він розщеплює вільні радикали, шкідливі для всіх клітин організму. Вітамін С відповідає за вироблення колагену в організмі, що є важливим елементом у структурі кісток та м'язів.
Залізо виробляє еритроцити, які окислюють організм і велика їх кількість втрачається під час менструації. Вітамін С несе відповідальність за правильне поглинання заліза, що робить його корисним союзником для загального здоров'я.
Як приготувати плоди шипшини
Ви можете використовувати цілі свіжі плоди шипшини, але насіння всередині вкрите пухом і може подражнювати смак, тому рекомендується його видалити до їди. Розріжте плід наполовину, потім видаліть внутрішнє насіння. Це легко зробити кухонними ножицями або ножем. Добре промийте плоди і приготуйте одним із нижчеподаних спосбів.
Лікувальний компрес
Плоди шипшини можна використовувати для компресів для лікування шкірних ран і струпів. Ви можете зробити шипшиновий компрес наступним чином – 4 столові ложки плодів шипшини залийте кип'ятком і дайте настоятися не менше 10 хвилин. Замочіть бавовняну тканину у цій рідині і прикладіть безпосередньо на уражену шкіру. Ви також можете настояти плоди шипшини в мигдальній або оливковій олії протягом чотирьох тижнів і отримаєте заспокійливу олію для обличчя.
Сироп з шипшини
Видаліть насіння з плодів – вам буде потрібно приблизно дві пригоршні, візьміть 0.5л води, 300грам цукру, доведіть на повільному вогні до кипіння, поки повністю не розчиниться цукор. Зберігайте сироп з шипшини в холодильнику та використовуйте при кашлі або болях у горлі.
Для чого найкраще використовувати шипшину
З плодів шипшини роблять желе, соуси, сиропи, супи і приправи, навіть фруктову пастилу. Щоб почути смак шипшини – приготуйте чашку шипшинового чаю.
Ви можете використовувати свіжі або висушені плоди. Жменю плодів залийте кип'ятком і дайте настоятися приблизно 10-15 хвилин.
Якщо ви хочете спробувати аромат шипшини, але не маєте власного саду, то ви легко знайдете плоди шипшини в магазині чи аптеці.
Для приготування не використовуйте алюмінієвий посуд, який можуть знебарвлювати шипшину, алюміній також руйнує вітамін С. Добре підійде посуд з нержавіючої сталі.
Джерело: ukr.media