Питання про зуби мудрощів, які цікавлять багатьох людей

Деякі питання про зуби мудрощів цікавлять багатьох людей.

Треті моляри, "вісімки" або зуби мудрощів — своєрідний "привіт", що дістався нам від наших пращурів. Щелепи у наших пращурів були набагато ширшими за наші і зубів, які перемелювали б їжу, потрібно було більше. За минулі тисячоліття форма щелепи змінилася, місця для зубів стало менше, а "вісімки" досі прагнуть зайняти своє місце, спричиняючи господарям чимало незручностей. Чи дійсно вони марні? Чи потрібно їх видаляти або можна потерпіти? І взагалі, що робити з зубами мудрощів? Спробуємо розібратися, інформує Ukr.Media.

Зуби мудрощів — "декоративні" зуби?

Не зовсім. Справді, з "вісімками" або без них, здатність до пережовування їжі практично не зміниться, але взагалі-то, якщо зуби мудрощів не заважають зростанню інших зубів, не травмують слизову щік і не провокують неприємні відчуття, краще їх залишити. У тому числі і тому, що саме ці "крайні" зуби особливо зручно використовувати у якості опори для фіксації моста — на жаль, багатьом з нас це може стати у нагоді у майбутньому.

Чи впливають зуби мудрощів на овал обличчя?

Це поширений міф, який не має під собою ніяких підстав. Люди вважають, що нібито зуби мудрощів "підтримують" овал обличчя, і якщо їх видалити, він "попливе". "Вісімки" розташовані всередині щелепи і ніякого впливу на форму обличчя не мають.

Чи можуть зуби мудрощів впливати на прикус?

Можуть, і дуже серйозно. Лише в одному випадку зуби мудрощів не спричиняють на прикус ніякого впливу — якщо ростуть і розвиваються абсолютно нормально. А ось якщо вони так і залишаються всередині ясен або ростуть, але криво, то рано чи пізно вплинуть на положення усіх інших зубів у щелепі — і, найімовірніше, не у кращий бік.

Коли зуби мудрощів ростуть, завжди боляче — і це нормально?

Зуби мудрощів — єдині чотири зуби у нашій щелепі, у яких немає молочних "прототипів". І їх прорізування практично завжди пов'язане з неприємними відчуттями: підвищенням температури тіла на 1-2 градуси, набряканням ясен, їх запаленням, болем і труднощами під час ковтання та навіть запаленням підщелепних лімфовузлів.

Однак часто зростання і прорізування "вісімок" може бути пов'язане з певними патологіями. А це може бути небезпечно. Іноді зростання цих зубів супроводжується виділенням гною або крові з ясен, травмами язика і щоки, набряканням щоки і іншими дуже неприємними відчуттями. Терпіти їх у жодному разі не можна, потрібно відразу ж записатися до стоматолога.

Чи потрібно їх видаляти?

Якщо зуби нормально ростуть, якщо не спричиняють ніякого дискомфорту і ніяк не впливають на сусідні зуби та на м'які тканини порожнини рота, то немає ніякої необхідності у видаленні. Фактично, є тільки три випадки, коли лікарі однозначно рекомендують видаляти "вісімки": ретенція (зуби повністю або частково приховані у кістки або м'яких тканинах), дистопія (якщо зуб розташований неправильно відносно усього зубного ряду) або патологія, яка об'єднує обидва стани. У всіх інших випадках зуби мудрощів цілком можна зберігати — знадобляться!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *