П’ять запитань про лімфодренажний масаж, які хвилюють багатьох

«Кровообіг» і «лімфообіг» — схожі слова, але йдеться все ж про різні процеси.

Кровообіг? Все зрозуміло — циркуляція в тілі крові, переміщення якої сприяє роботі серця — «моторчика» організму, інформує Ukr.Media.

А що ж с «моторчиком» для лімфообігу?

Лімфа (від лат. — чиста вода, волога) — прозора рідина. За структурою схожа на плазму крові, але, на відміну від останньої, не містить еритроцитів і тромбоцитів. До складу входить кілька тисяч видів лімфоцитів і білих кров'яних тілець. Завдяки їм лімфа допомагає видаляти відходи й токсини з тканин організму.

Поки серце кровоносними судинами безперервно перекачує кров, лімфатична система для транспортування рідини через лімфатичні судини спирається на рух гладких м'язів. Рухається лімфа втричі повільніше, ніж кров.

Деякі негаразди зі здоров'ям можуть призвести до збільшення обсягу лімфи, спричинити її накопичення в лімфатичній системі та лімфатичних вузлах. І ось тут лімфодренажний масаж може виступити в ролі «моторчика», який спробує змусити лімфу текти «правильно», тобто активніше. Здавалося б, усе логічно й зрозуміло. Але навколо лімфодренажного масажу існує багато запитань.

Кому він потрібен і чи потрібен взагалі?

Техніка лімфодренажного масажу сформувалася порівняно нещодавно в середині 20 століття — як спосіб зняття набряків у післяопераційних хворих. Згодом цей вид масажу почали застосовувати не тільки в медицині (в разі венозної недостатності), а й у косметології.

Лімфодренажний та антицелюлітний — це той самий масаж?

Антицелюлітний масаж (техніку в кожному конкретному випадку масажист підлаштовує під особливості стану підшкірно-жирової клітковини людини) має елементи лімфодренажу. Він, сприяючи відновленню нормального лімфообігу, посилює ефект заходів проти целюліту. Коли в підсумку антицелюлітних процедур клітина «худне», звільняється простір для рідини, яку потрібно вивести. На допомогу приходить лімфодренаж. Отже, бажано, щоб ці два види масажів ішли пліч-о-пліч — три сеанси антицелюлітного та один сеанс лімфодренажного.

На відміну від антицелюлітного, лімфодренажний масаж можна застосовувати за варикозного розширення вен. Він дещо зменшить його візуальні прояви.

Лімфодренажний масаж — це боляче?

Навпаки. Якщо під час виконання масажу ти почуватимешся комфортно й навіть почнеш дрімати, це означає, що його роблять правильно. Річ у тім, що лімфатичні капіляри та судини значно тонші за венозні, і їх легко травмувати. Тому в цій справі важливі не сила, а швидкість і напрямок рухів. Нервова система і м'язи мають повністю розслабитися.

Лімфодренаж лише для жінок?

Застій (накопичення) або уповільнення течи лімфи у чоловіків трапляється так само часто, як і в жінок. Тому ця процедура підходить для обох статей.

Як часто необхідно робити цей масаж?

Між сеансами масажу має минути від 2 до 7 днів.

Треба дати організму час і змогу самому «попрацювати» над звільненням від зайвих продуктів життєдіяльності клітин і тканин, що виходять із лімфатичних судин.

У середньому для оздоровлення організму достатньо 10-12 процедур двічі на рік.

Види лімфодренажного масажу

  • ручний — виконується вручну за допомогою м'якого натискання, плавних хвилеподібних рухів знизу вгору не менш як годину.
  • пресотерапія — на тіло одягається спеціальний костюм, до нього програма подає стисле повітря, яке поступово впливає, на різні ділянки організму близько 20 хвилин.
  • мікрострумовий дренаж — впливає на проблемні ділянки за допомогою імпульсного струму, якого, до речі, не відчутно. Процедура займає до 20 хвилин.
  • вакуум — на тіло в процесі масажу встановлюють різні види насадок, які знижують тиск. Процедура триває від 5 до 15 хвилин для кожної зони.

Дайте відповіді на запитання:

  • Чи відчуваєте набряки в певних частинах тіла (найчастіше — в руках або ногах)?
  • Мрієте забрати зайві сантиметри з талії (сідниць, стегон) та/або «апельсинову шкірку» з сідниць?
  • Маєте варикозне захворювання кінцівок?
  • Потребуєте корекції фігури?
  • У вас в'яла шкіра. яка час від часу страждає від різноманітних висипань?
  • З'явилися синці, набряки під очима?
  • Якщо ваша відповідь ТАК хоча б на декілька з цих запитань, можливо, варто спробувати лімфодренажний масаж.

    Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *