Коли ми говоримо про кровопостачання головного мозку, мається на увазі кількість крові, яка надходить у мозок у кожну мить нашого життя.
Можливо, тобі буде цікаво дізнатися, що 20% всієї крові, яку штовхає наше серце, надходить саме в головний мозок. У крові міститься глюкоза — речовина, необхідна для виробництва енергії, інформує Ukr.Media.
Що ж відбувається, якщо надійшовшої у головний мозок крові недостатньо? Зниження кровопостачання того чи іншого органу називається ішемією. В результаті цього частина клітин вмирає, кількість зв'язків між клітинами зменшується. Черезце виникають порушення пам'яті, зростає ризик виникнення ішемічного інсульту.
Дуже важливо знати, що поліпшення кровопостачання головного мозку дозволяє запобігти розвитку багатьох серйозних захворювань і підвищити наші інтелектуальні здібності, наприклад, поліпшити пам'ять і увагу.
Як же цього домогтися? Сьогодні ми поділимося з тобою 5 рекомендаціями, які допоможуть нормалізувати кровообіг в головному мозку і поліпшити кровопостачання цього важливого органу.
Аеробні вправи
Так звані аеробні вправи стимулюють роботу серцево-судинної системи. Через це підвищується і кровопостачання головного мозку. Завдяки таким вправам клітини нашого тіла отримують більше кисню.
Клітини головного мозку не є винятком. Приплив кисню допомагає цим клітинам краще функціонувати і ефективніше взаємодіяти.
На яких же вправах рекомендується зупинити свій вибір, якщо ти хочеш покращити роботу мозку? Можеш вибрати одне з цих простих занять:
- Щоденна ходьба тридцятихвилинна
- Щоденна пробіжка п'ятнадцятихвилинна
- Танці
- П'ятнадцятихвилинна велосипедна прогулянка
- Аеробні вправи, що виконуються вдома
Продукти для поліпшення кровопостачання головного мозку
Існують продукти, які зміцнюють здоров'я нашого мозку. Як ми вже казали, з кожним скороченням нашого серця головний мозок отримує 20% крові. Також цей орган потребує великої кількості енергії, яка виробляється завдяки глюкози, вуглеводів і, звичайно ж, білків.
Продукти, які необхідно включити в свій раціон:
- Цільнозернові крупи: кіноа, цільнозерновий рис, овес, ячмінь, жито.
- Багаті жирними кислотами види риби (лосось, сардини), авокадо, оливкова олія, волоські горіхи та гарбузове насіння.
- Журавлина, полуниця і цитрусові.
- Помідори, кучерява капуста, брокколі, шпинат, спаржа.
- Яйця.
- Настій шавлії.
Скажи «Ні» тютюну, повноті і стресам
Слід враховувати той факт, що куріння, зайва вага і стреси є головними ворогами здоров'я нашого мозку. Коли людина курить, в її кров потрапляє нікотин. Вона стимулює залози, надниркові залози, які в свою чергу виділяють гормон адреналін.
Цей гормон зазвичай виробляється в стресових ситуаціях, саме він надає стимулюючу дію на центральну нервову систему людини, в результаті чого можуть з'явитися тахікардія, гіпертонія та інші порушення. З-за цього підшлункова заліза знижує виробництво інсуліну.
В результаті рівень глюкози в крові підвищується, що призводить до гіперстимуляції головного мозку. Як бачиш, це подібно бомбі сповільненої дії.
А як справи із зайвою вагою? Як саме повнота позначається на кровопостачанні головного мозку? У повних людей збільшується ризик інсульту. На стінках судин і вен з'являються жирові відкладення, із-за чого кровообіг сповільнюється. Це призводить до виникнення серйозних проблем зі здоров'ям.
А адже всього цього легко можна уникнути, якщо уважніше ставитися до свого харчування і уникати шкідливих звичок. Повір, твоє здоров'я того варто.
Вправи для мозку
Для того, щоб головний мозок залишався здоровим, йому також необхідні вправи. Намагайся постійно розвивати свої когнітивні здібності, тренуй пам'ять, не втрачай мотивацію, цікавість і інтерес до життя.
Все це сприяє утворенню нових зв'язків між нейронами, зароджуються нові клітини, а тканини головного мозку стають більш стійкими до ходу часу і інших негативних впливів.
Дійсно, інтелектуальна діяльність оберігає нас від багатьох серйозних захворювань.
Постарайся займатися самоосвітою, розширюй свій кругозір. Для цього рекомендується більше читати. Можеш записатися на які-небудь курси. Записуй в щоденник цікаві думки, які приходять тобі в голову.
Пошукай спеціальні вправи в інтернеті — всесвітня мережа може запропонувати тобі багато цікавих занять, які допоможуть поліпшити пам'ять і увагу. Такі заняття дуже корисні для нашого мозку.
Сила позитивних емоцій
Постійний стрес, тривога, похмуре сприйняття життя порушують нейрохімічні процеси головного мозку. Виробляється кортизол, з-за чого збільшується кількість адреналіну в крові. Це призводить до порушення кровообігу в головному мозку. Коли таке порушення стає хронічним, це загрожує серйозними наслідками для здоров'я людини.
Позитивні емоції набагато важливіші вітамінів і анальгетиків. Вони наповнюють наше тіло енергією, якої ми так потребуємо. Варто пам'ятати про те, що наш душевний стан відбивається на нашому здоров'ї. Коли ми щасливі, що наш організм стає міцнішим і витривалішим.
Запам'ятай кілька простих хитрощів:
- Стався до всього з гумором. Коли тобі добре, не забувай ділитися радістю з іншими.
- Займайся релаксацією і йогою. Такі заняття допоможуть тобі краще пізнати себе і глибше заглянути у свій внутрішній світ. Ти зможеш відчути себе «тут і зараз» і оцінити важливість і унікальність кожного моменту буття.
- Розвивай і тренуй свої соціальні відносини, спілкуйся з друзями, проводь час з членами сім'ї. Не ізолюй себе від оточуючих, залишаючись в чотирьох стінах!
Джерело: ukr.media