Перевірте себе на деменцію вдома — це простіше, ніж здається

Найбільш очевидні ознаки цього стану — втрата пам'яті та проблеми з мовленням. Але є й інші симптоми, які допоможуть обчислити недугу на ранній стадії, інформує Ukr.Media.

Деменція — це кілька різних хвороб із однаковими симптомами. Через розпад психіки людина забуває елементарні речі — навіщо потрібна виделка і як виглядають її власні діти.

На відміну від розумової відсталості, що проявляється у дитинстві, деменція виникає ближче до старості. У найважчих випадках настає повне недоумство. Недуга швидко прогресує, тому її важливо виявити якомога раніше.

Зазвичай під деменцією розуміють хворобу Альцгеймера. Вона вражає тканини мозку, в результаті людина починає відчувати проблеми з пам'яттю, мисленням та поведінкою. У 2020 році на страшну недугу страждали 50 млн осіб. За прогнозами експертів, до 2050 року це число подвоїться.

Один із ранніх симптомів хвороби — зниження чи втрата нюху. Це з'ясували дослідники Національного інституту старіння США. У групі ризику опинилися пацієнти віком близько 70 років, які не розпізнавали запахи троянд, лимонів та цибулі. Ці симптоми пов'язані з високою ймовірністю недоумства протягом наступних десяти років життя.

Нюхова цибулина — частина мозку, яка відповідає за сприйняття запахів, — страждає першою. Тому проблеми з нюхом ми називаємо доклінічним індикатором деменції. А коли починаються збої в роботі слуху та зору, це вже точно вона.

У майбутньому знайти в себе ранні ознаки деменції зможе будь-хто. Над спеціальним тестом на запах та смак працюють вчені з Уорікського університету в Англії. А поки його немає, лікарі радять прислухатися до відчуттів — насамперед під час їди.

Якщо змінюється або зникає смак їжі, то це вже тривожний дзвіночок. Таке може статися через звичайну застуду або алергію. Але якщо симптоми зберігаються кілька тижнів, варто перевіритись додатково.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *