Перекис водню під час обробки ран: чому медики вважають цю дію шкідливою

Перекис водню — перший засіб до якого вдаються люди отримуючи поріз. Однак медики називають цей метод дезінфекції рани небезпечним. Якої шкоди може завдати перекис?

Багато людей при отриманні порізу відразу шукають в аптечці перекис водню, оскільки впевнені, що це найбільш безпечний спосіб очищення порізу або подряпин будь-якого розміру. При цьому вважається, що чим більше нанести на уражену ділянку шкіри цього засобу, тим кращим буде ефект. Це переконання бере свій початок ще від наших мам і бабусь, які в дитинстві завжди гарненько промивали рану перекисом. Однак фахівці називають це одним з найбільш поширених міфів, і закликають не вдаватися до цього засобу при порізах. Їх стривожила кількість відео, які з'являються на сервісі TikTok, де люди захоплюються шиплячою реакцією на шкірі після нанесення перекису на поріз, інформує Ukr.Media.

Вчені не заперечують, що перекис водню має антисептичні властивості. Однак його застосування може завдати більше шкоди, ніж користі, якщо це стосується обробки ран. Річ у тім, що шкіра є найбільшим органом нашого тіла. При цьому вона грає важливу роль в захисті організму від попадання в нього шкідливих мікроорганізмів, які живуть на шкірі. Їх кількість перевищує 1,5 трлн. бактерій. При отриманні порізу або подряпини, незалежно від їх розміру, організм активується, щоб не допустити зараження. Моментальна реакція має на увазі роботу одночасно декількох клітин. Тромбоцити виділяють фібрини, які сприяють закриттю рани. Макрофаги, відомі ще й як білі кров'яні тільця, спрямовуються до цієї області, щоб знищити будь-які бактерії, які могли потрапити всередину, і потім вони ж стежать за процесом відновлення. Крім цього, макрофаги виділяють фактори росту, які сприяють загоєнню рани. Після чого кровоносні судини розширюються, для того, щоб в уражену область потрапляли поживні речовини і кисень. Це прискорить процес регенерації.

Однак перекис водню не здатний визначати різницю між клітинами бактерій і клітинами людського тіла. Тому, коли людина наносить цю рідину на свій поріз, впевнена, що таким чином вона знезаражує травмовану шкіру і запобігає інфікуванню, вона разом із цим провокує корозійне пошкодження тканин. Це істотно погіршує процес загоєння і затягування порізу. При рясному нанесенні перекису водню на шкіру існує ризик початку запального процесу і появи пухирів.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *