Основні методи профілактики карієсу у дітей

Турботливі батьки повинні допомогти своїй дитині зберегти зубки здоровими і позбавити її від зубного болю.

Спробуємо взяти на озброєння результати останніх досліджень в цій області, щоб, як мінімум, досягти європейського показника – в середньому, менше двох пломб до 12-річного віку, інформує UkrMedia.

На сьогоднішній день найпоширенішим стоматологічним захворюванням людини є карієс. Турботливі батьки повинні допомогти своїй дитині зберегти зубки здоровими і позбавити її від зубного болю. Для цього необхідно приділити значну увагу профілактиці карієсу.

Профілактика карієсу

1. Почати піклуватися про запобігання карієсу у дитини можна вже під час маминої вагітності і годування грудьми

Беручи спеціальні таблетки, що містять всього лише 1 мг фтору, вдається досягти подвійного ефекту: з одного боку, у плода формуються міцні зуби, з іншого – організм жінки не втрачає фтору. І побільше налягати на кальцій, тобто на молочко, сир і кефір, не лякаючи рідних неконтрольованим поїданням шкільної крейди.

2. Після того як дитина народилася, важливо стежити за гігієною

Насамперед, дорогі батьки, не варто завчасно передавати дитині свої бактерії (Streptococcus mutans), які за однією з теорій, викликають карієс. Найчастіше ці мікроби перекочовують з батьківського рота разом з ложкою або соскою, які ми облизуємо. Не варто цього робити – впала соска правильніше сполоснути або прокип'ятити, а не облизувати. І тоді ротова порожнина дитини довше залишиться вільною від карієсу.

3. Щоб запобігти появі або розвитку карієсу, необхідно грамотно організувати харчування сім'ї

У раціоні дитини повинен бути присутнім кальцій з молочних продуктів. Це зовсім не складно, оскільки дитячі йогурти, молоко і кефір стають все смачніше і різноманітніше. Для того щоб кальцій краще засвоювався, необхідний вітамін D, який міститься в рибних стравах і утворюється під дією сонячних променів. Так що частіше приймайте з малюком сонячні ванни, виходьте на прогулянки, які зміцнюють не тільки зуби, але і дружбу в сім'ї. Крім кальцію для профілактики карієсу необхідний фтор, яким збагачують зубну пасту і деякі харчові продукти.

4. Щоб всі ваші зусилля з профілактики карієсу у дитини не пішли прахом, намагайтеся давати йому менше солодощів

Вони основні руйнівники зубів. Шкідливі для зубів стрептококи розмножуються на зубній емалі тільки при наявності цукру, яким, власне, і харчуються. Переробляючи цукор, бактерії виділяють кислоту, яка руйнує зубну емаль. І навпаки, як можна частіше годуйте дитину свіжими фруктами і овочами: цукор і фруктові кислоти, які в них містяться, не становлять небезпеки для зубів. Або вже, як в Європі, вибирайте для дітей тільки солодощі з безпечним цукрозамінником ксилітом.

5. Найнадійнішим засобом проти карієсу у дітей є традиційна зубна щітка з гарною зубною пастою

Чистити зуби потрібно починати з моменту появи молочних зубів – зберігши їх здоров'я, ви забезпечите своїй дитині правильне і своєчасне проростання постійних зубів. У дитини дуже важливо виховати навик щодня чистити зуби, щоб вона якомога раніше усвідомила і прийняла на себе відповідальність за здоров'я своїх зубів.

6. Двічі на рік дитину повинен оглядати стоматолог

Якщо під час чергового відвідування лікаря у дитини виявилася початкова стадія карієсу, для захисту емалі від руйнування може бути використаний фтористий лак (фторлак) або з'єднання фтористого срібла. Процедура абсолютно безболісна і займає не більше однієї хвилини, а ефективність цього методу для запобігання карієсу дуже висока.

7. Коли у дитини з'являться постійні зубки, доцільно нанести спеціальний візит до стоматолога

Щоб провести ще одну, дуже корисну процедуру – запечатування поглиблень (фісур) зубів. Робити цю процедуру бажано протягом року-півтора з моменту прорізування молярів. В результаті, після прийому їжі на жувальній поверхні зубів не буде накопичуватися наліт з бактеріями, що руйнують емаль. В ході процедури лікар очищає зуби за допомогою щітки і пасти, а потім наносить кислу речовину на область борозенок і ямок на поверхні зубів. Після цього на зуб наноситься герметик, який затікає в мікропори емалі і міцно застигає там під дією спеціальної лампи. Герметик не просто запечатує зуб, але і протягом тривалого часу насичує емаль зуба іонами фтору, магнію, кальцію.

Отже, багаторічна програма з порятунку зубів дитини від карієсу вибудована. Ви зробили все, що належить, і по праву можете пишатися собою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *