Вони намагаються врятувати життя іншим, часом жертвуючи власним часом. Їх присутність розслабляє, починаєш відчувати себе в безпеці. А ще вони хороші психологи, зрозуміють твою проблему і допоможуть впоратися з нею. Все це про людей у білих халатах.
75 % світового медичного персоналу носить білі халати. Ти ніколи не замислювався, чому саме халати і чому саме білого кольору. Сьогодні спробуємо в цьому розібратися.., інформує Ukr.Media.
До другої половини XIX століття у лікарів не було якоїсь особливої уніформи. Тільки під час серйозних операцій вони одягали фартух і рукавички. У давні часи лікарів впізнавали точно не по одягу. Тоді вони були справжніми героями свого часу, тому їх знали в обличчя.
Вперше про необхідність носити білі халати заговорив англійський лікар Джозеф Лістер. У нього була ціла теорія про антисептични властивості цього предмета одягу. А на початку минулого століття, під час епідемії іспанки, теорія підтвердилася. Після цього носіння білих халатів стали впроваджувати практично повсюдно.
Ще один цікавий факт про біли халати. У минулому столітті по них судили про професіоналізм хірургів. Чим менше лікар бруднив кров'ю пацієнта свою уніформу під час операції, тим кращим спеціалістом він вважався.
Нещодавно в Англії відновилися суперечки про те, чи потрібно носити білі халати. На час від них відмовилися, але з'ясувалося, що люди почали ставитися до лікарів без спецодягу з меншою довірою, а іноді навіть з переляком.
Залишилося визначити, чому ж колір халата саме білий, а не темно-синій, жовто-сірий? Є така наука про колір, яка називається колориметрія. З її допомогою ми можемо отримати більш або менш зрозумілу відповідь на це питання.
Якщо вірити колориметрії, то білий колір налаштовує людину на відвертість, самовіддачу, чистоту і повноту думок. А значить, він сприятливо впливає на пацієнтів. Крім того, люди в білих халатах викликають у пацієнтів набагато більше довіри.
Також, спираючись на статистичні дані, вчені довели, що білий халат підсилює концентрацію. Вдягаючи таку уніформу, лікарі роблять набагато менше помилок. А значить, цей колір допомагає рятувати людські життя!
Джерело: ukr.media