Органи, які були в людини колись, але не потрібні зараз

У статті розберемо, що ж змінилося із еволюцією людини та як органи пристосовувалися з часом.

Умови життя людини постійно змінюються. Деякі здібності, які були вкрай важливими в стародавні часи і дозволяли людям виживати в своєму середовищі, сьогодні стали непотрібними, і в результаті цих змін деякі частини тіла стають непотрібними. Еволюція зробила їх зайвими у нашому тілі. І якщо навіть хірурги видаляють їх, то це ніяк не вплине на стан людини. Чи знаєте ви, які частини тіла або процеси у нас все ще присутні, але не грають ніякої ролі?

Апендикс

Цей орган був важливий для древніх людей, які харчувалися досить грубою їжею. Апендикс допомагав переробляти все, що споживав осіб, у тому числі і траву. Тепер він вважається одним з найвідоміших непотрібних органів, інформує Ukr.Media.

Довгий долонній м'яз

Для виявлення цього м'яза треба зімкнути пальці в кулак, при цьому великий палець розмістити поверх інших, потім з силою зігнути кисть. Якщо ви зробили все правильно, то від долоні і майже до ліктя ви зможете виявити сухожилля, яке було необхідно нашим предкам для того, щоб легше було перестрибувати з гілки на гілку за допомогою рук.

Восьмі зуби

Зміна раціону вплинула ще й на щелепу. 32 зуби, які допомагають їй бути більш потужною, тепер не потрібні людині через те, що вона почала харчуватися більш м'якою і обробленої різними способами їжею. У сучасних людей щелепа зменшилася в розмірі, тому ми так страждаємо, коли "зайві" 8 зубів намагаються прорізатися назовні.

Мурашки

Так звана гусяча шкіра виникає як реакція організму на холод, страх або будь-які інші сильні емоції. Мурашки, що виникають на шкірі, піднімають і волоски. Зараз волосяний покрив на тілі людей не такий густий, як був раніше, тому ми цього майже не помічаємо. Але раніше реакція людини була схожа на поведінку кішки, яка при виникненні небезпеки "роздуває" шерсть на спині.

Хвіст

На другому місяці у людського ембріона починається розвиток хвоста, але через кілька місяців він зникає, а на місці, де він розвивався, залишаються хребці, зрощені між собою. Ми називаємо це куприком. Хвіст на людському тілі здається справжньою фантастикою, але в давні часи він допомагав не втрачати баланс.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *