Подібний засіб гігієни, як і багато інших препаратів має ряд побічних ефектів.
Популярним засобом для гігієни порожнини рота поряд із зубною пастою став ополіскувач. Цей засіб активно використовується людьми після обіду на роботі і після легких перекусів протягом дня, інформує Ukr.Media.
Ополіскувач рота бореться з нальотом на зубах і істотно знижує негативний вплив кислоти на емаль. Тим не менш, бажання деяких людей завжди мати свіжий подих, може зіграти з ними злий жарт. Фахівці з Австралії попереджають, що зловживання ополіскувачами для порожнини рота може привести до небезпечних захворювань, в тому числі і онкології.
Певна кількість людей в спробі зберегти здоров'я своїх зубів доходять до крайнощів, і використовують ополіскувач до 6 разів на добу. Проте вчені попереджають, що подібний засіб гігієни, як і багато препаратів, володіє рядом побічних ефектів.
У першу чергу варто відзначити, що ополіскувач є спиртовмісним засобом, який при частому використанні здатний викликати подразнення слизової оболонки і, головне, знищувати всі корисні бактерії не тільки в роті, але і у верхній частині травного тракту.
Крім того, одне з наукових досліджень показало, що ополіскувач може збільшувати ризик розвитку онкологічних захворювань. В експерименті брало участь близько 4 тис. добровольців, приблизно половина з них боролася з раком. Вивчивши звички щодо особистої гігієни, фахівці виявили, що велика частина онкохворих часто користувалася ополіскувачами ротової порожнини.
Значному ризику захворіти на рак піддаються курці. Куріння саме по собі є небезпечним для здоров'я, але шкідливий вплив підсилює звичка часто користуватися ополіскувачами, які допомагають боротися з неприємним запахом з рота після куріння.
Однак крім онкології використання ополіскувача може стати причиною розвитку цукрового діабету. Вчені з'ясували, що люди, які страждають від ожиріння, які 1 раз на добу застосовують ополіскувач, на 20% частіше хворіють на діабет, а ті, хто робить це за 2 рази – на 30%.
Джерело: ukr.media