Названі корисні і шкідливі властивості курячих яєць

Куряче яйце вважається одним з найбільш корисних і поживних продуктів, завдяки його харчової цінності. Яйця просто необхідні для здорового збалансованого харчування. Курячі яйця багаті вітамінами і мінералами; протеїном, який практично повністю перетравлюється організмом, передає Ukr.Media.

Твердження, що яйця не корисні для здоров'я людини через вміст холестерину, вважається застарілим і віджилим. Харчування сучасних курей сильно змінилася, тому змінився склад яєць. Більш того, вже давно відомо, що вміст холестерину в організмі людини безпосередньо не залежить від раціону харчування. Тому добра репутація яєць відновлена. Курячі яйця особливо корисні і поживні для літніх людей, завдяки високому вмісту лутеина і зеаксантину – це каротеноіди (пігменти), які допомагають протистояти зовнішньому старіння організму.

Курячі яйця часто призначають в профілактичних і терапевтичних цілях, завдяки багатому вмісту поживних елементів і вітамінів. Курячі яйця містять такі вітаміни: вітамін А, вітамін D, вітамін Е, вітаміни групи В, мінерали.

Білок свіжих яєць застосовується при різних запальних захворюваннях, наприклад при гострому ацидозі (збільшення кислотно-лужного балансу в організмі людини).

Білок сирого яйця не подразнює слизову оболонку шлунка і швидко перетравлюється. Курячі яйця важливо включати в раціон харчування при виразці шлунка або кишечника. Дуже обережно потрібно споживати білок при запаленні підшлункової залози.

Курячі яйця легко засвоюються і перетравлюються, містять мало калорій. Енергетична цінність сирого яйця становить 149 ккал. Сирі яйця – дуже ефективний засіб для відновлення голосових зв'язок.

Сирі курячі яйця корисні при хворобах нервової системи. Саме з цієї причини курячі яйця включають в раціон людей, що страждають хворобами нервової системи. Також при профілактиці і лікуванні людей, чия робота пов'язана з впливом нейрогенних промислових хімікатів (ртуть, миш'як).

Поєднання лецитину і заліза в яйцях сприяє поліпшенню кровотворення. Ще один плюс на користь курячих яєць – підтримання в нормі артеріального тиску. Останні дослідження доводять, що яйця допомагають скинути вагу, не завдаючи шкоди організму. Курячі яйця покращують роботу легенів, також борються з бактеріями, і знижують ризик ракових захворювань.

Курячі яйця гарні не для всіх, є маленький відсоток людей, чий організм не здатний переварити яйця. У деяких дітей виникає алергія на курячі яйця, найчастіше подібна проблема з часом проходить. У деяких випадках алергія супроводжує людей протягом усього життя.

Деякі лікарі стверджують, що не можна їсти яйця частіше трьох разів на тиждень, тому що підвищується рівень холестерину в крові. Споживання занадто великої кількості курячих яєць може призвести до порушення обміну речовин.

Куряче яйце складається з жовтка і білка. Яєчний білок містить амінокислоти, необхідні для розвитку та функціонування організму людини. Білок містить 17 ккал (енергетична цінність білка становить приблизно чверть повної енергетичної цінності яйця). Курячий білок складається з: 85% води, 0,3% жирів, 0,7% вуглеводів, ферментів (протеаза, дипептидаза, діастаза) і вітамінів групи В. Яєчний жовток також містить білки, жири, вуглеводи, кальцій, залізо, магній, цинк, вітаміни А, Е, і Ст. Жовток середньої величини містить 2,7 р – білків, 0,61 г – вуглеводів і 4,5 г – жирів.

Яєчний білок в цілому містить 210 мг холестерину. Останні дослідження показали, що яєчний холестерин балансується (нормалізується) лецитином. Саме тому, яєчний холестерин нешкідливий для організму людини.

Деякі дієтологи вважають курячі яйця шкідливими для здоров'я через вміст холестерину. Але слід пам'ятати, що холестерин необхідний організму в помірних дозах, щоб регулювати роботу серцево-судинної системи. Крім того, останні дослідження показали, що помірні дози холестерину не шкодять здоров'ю організму і не викликають негативних наслідків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *