Насіння чіа: 5 корисних властивостей для здоров&#039я і фігури

Чим же так корисний цей суперфуд і з якими проблемами зі здоров&#039ям допоможе впоратися?

В останній час насіння чіа особливо популярне серед прихильників здорового способу життя і правильного харчування.

Насіння чіа — це не що інше, як насіння іспанської шавлії. Користь цього насіння для здоров'я вже неодноразово доведена вченими. У ложці насіння міститься 60 калорій, в них немає цукру, зате є білок і жири, тому вони чудово насичують, заряджають енергією, допомагають не переїдати. Чим ще так корисні ці крихітні зернятка?

Здоров'я серцево-судинної системи

Насіння чіа містять корисні жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, які покращують здоров'я серця і допомагають нормалізувати артеріальний тиск. Як відомо, вживання морської риби, яка містить ці корисні поліненасичені жирні кислоти, здатне знизити ризики серцево-судинних захворювань, гіпертонії, тромбозів, а також інфаркту та інсульту. А вміст цих жирних кислот в насінні чіа у багато разів перевищує їх вміст у рибі, інформує Ukr.Media.

Засіб для схуднення

Насіння чіа — прекрасний засіб, що допомагає налагодити обмін речовин і схуднути. Вони містять розчинну клітковину, яка здатна поглинути в 12 разів більше води, внаслідок чого з організму виводяться зайвий холестерин і токсини, прискорюється метаболізм і заглушається почуття голоду. Це чарівне "насіння життя" в шлунку перетворюються на гель, який уповільнює перетворення вуглеводів на глюкозу і в результаті перешкоджає утворенню жиру.

Зміцнення імунітету

Насіння чіа, завдяки своєму корисному складу, зміцнюють імунітет, надають профілактичну дію проти різних простудних захворювань. Їх навіть називають аналогом аптечних антибіотиків, а ще вони допомагають загоювати рани. Крім того, це джерело кальцію, приміром, у двох столових ложках насіння міститься в 6 разів більше кальцію, ніж у склянці молока.

Суперфуди — це продукти, які називають їстівними ліками, і насіння чіа серед них займає не останнє місце.

Профілактика запорів

Насіння чіа сприятливо впливає на всю травну систему, а все завдяки вмісту розчинних і нерозчинних волокон. Вони нормалізують роботу кишечника, покращують перистальтику і допомагають впоратися із запорами.

Додаткова енергія

Насіння чіа відоме дуже давно, але "модним" стало всього кілька років тому. Племена Майя і ацтеків використовували їх в якості стимуляторів енергії і витривалості. Ці властивості насіння чіа зберегло досі, вчені стверджують, що воно настільки ж ефективне, як і енергетичні напої.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.