Деякі з цих занять повністю марні.
Вважається, що кожна п'ята людина планети має поганий зір, тому, напевно, кожен з нас хоча б раз замислювався, чому ми починаємо гірше бачити. Частина причин цілком з'ясовна, але також є речі, які ніяк не впливають на якість нашого зору, інформує Ukr.Media.
Фахівці розповіли про три помилки про зір, в які досі багато хто вірить.
Якщо надіти чужі окуляри, можна зіпсувати зір
Якщо просто надіти й одразу зняти — не страшно. Якщо спробувати поносити кілька хвилин, то відчуєте лише дискомфорт і головний біль. А ось якщо надумаєте носити тривалий час — зір може зіпсуватися. У чужих окулярах наше око намагається підлаштуватися під невідповідні йому лінзи, тим самим відчуваючи надмірну напругу.
Якщо постійно носити окуляри з невідповідними лінзами, то тут вже просто дискомфортом не відбудетеся: тут можливі і прогресування короткозорості, і посилення косоокості. А ще через постійне перенапруження очей можливе зниження місцевого імунітету і, як наслідок, розвиток кон'юнктивітів, блефаритів і синдрому сухого ока.
Але від того, що ви один раз наділи окуляри іншої людини, зір не зіпсується, впевнені окулісти.
Гімнастика для очей допомагає поліпшити зір
Ще один популярний міф, в який багато хто щиро вірить. В інтернеті можна знайти безліч гімнастик для очей, які радять робити щодня не менше п'яти хвилин. Але наукових доказів того, що якісь рухи очей сприяють поліпшенню зору, просто немає.
Для тонусу очних м'язів цілком достатньо просто жити і дивитися на світ навколо себе. Якщо ви робите гімнастику, відчуваючи, що ваші очі втомилися, то вправи точно не допоможуть, а іноді навіть погіршать ситуацію.
Якщо очі сильно напружилися, наприклад, після роботи за комп'ютером, то досить просто пару хвилин полежати з закритими очима.
Мало їли моркви і чорниці, тому зір впав
Це помилка, яка набила офтальмологам оскому. Організм володіє величезними компенсаторними можливостями, тож навіть при вираженому авітамінозі людина не відчуває зниження зору. Так само як і надлишок моркви або чорниці не приведуть до підвищення зору — забудьте про цей міф, нав'язаний недобросовісними виробниками вітамінів на основі чорниці, нібито корисними для очей.
Чорниця може бути корисна в цілому для організму, але на зір вона ніяк не впливає. Так само як і морква.
Джерело: ukr.media