Мозок недоношених дітей можна розвинути за допомогою музики

Як з'ясувалося, дітям дуже подобається звучання флейти.

Сучасні дослідження не тільки підтверджують раніше відомі висновки вчених про важливість музики на нервову систему людини, а й визначають новий вплив мелодій на мозок дітей, що народилися раніше встановленого терміну, інформує Ukr.Media.

Про вплив музики на людей відомо ще з 1893 року, коли російсько-грузинським фізіологом В. Р. Тархановим було заявлено про вплив музики на настрій людини, і позитивному впливі прослуховування мелодії, на роботу серця та стабілізації тиску.

На початку 20-го століття В. М. Бехтеревим була опублікована доповідь, що підтверджує здатність музичних творів відволікати людей від зовнішніх подразників, підвищувати зосередженість і працездатність людини. Особливу увагу вчений приділив колисковим пісням, які сприяють попередженню розвитку неврозів у малюків.

Дослідникам з Швейцарії, в наші дні, вдалося підтвердити значення спеціально створеної музики для нормального розвитку мозку у недоношених дітей.

Хоча медикам вдалося врятувати життя народжених раніше строку дітей, практично в 50% випадків у наслідку, доводиться стикатися з розвитком різних порушень в області нервової системи у малюків.

Експерименти, які проводили вчені з участю недоношених дітей, під суворим контролем лікарів, показали, що спеціальна мелодія допомагає "добудовуватися" мозку недоношених немовлят. Для цього фахівцями було створено три мелодії в яких були використані флейта індійських заклинателів змій, арфа і дзвіночок.

Протягом 40 тижнів дітям включали дані мелодії. Після закінчення експерименту МРТ-дослідження показало, що функціональні зв'язки між різними областями мозку були значно вищі у дітей, що слухали мелодію, у порівнянні з контрольною групою дітей.

Слід зазначити, що в даний час фахівцями в галузі психології, психіатрії та інших напрямків, ведеться широке застосування звукотерапії для лікування різного роду психічних відхилень, в періоди реабілітації, а так само при лікуванні хвороби Паркінсона.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *