До такого висновку прийшли вчені з Середземноморського інституту.
Вчені з Середземноморського інституту неврології Neuromed в Італії визначили, що часте вживання перцю чилі може допомогти знизити ризик смертності від серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань, інформує Ukr.Media.
В результаті дослідження, в якому взяли участь 23 тисяч осіб, вдалося з'ясувати, що відсоток смертності від серцевого нападу серед тих, хто регулярно вживав перець раз у тиждень, на 40% нижчий. Від захворювань судин головного мозку — на 50% нижчий. Вчені спостерігали за харчуванням учасників протягом восьми років.
«Цікавий той факт, що зв'язок між зниженням ризику смертності і раціоном харчування не встановлений, — говорить керівниця дослідження Маріялаура Боначчо. — Іншими словами, хтось може слідувати здоровій середземноморській дієті, хтось інший — харчуватися не так корисно, але захисний ефект чилі поширюється на всіх них».
Лічія Яковьелло, директор відділу епідеміології і профілактики Neuromed, каже, що користь червоного перцю давно відображена в італійській культурі харчування
«А тепер, що підтверджується спостереженнями в Китаї та США, ми знаємо, що різні рослини роду капсикум, хоча вони вживаються в різному вигляді в різних країнах, можуть надавати профілактичний вплив на здоров'я», — зазначає Яковьелло.
Тепер вчені планують вивчити біохімічні механізми впливу чилі на здоров'я.
Джерело: ukr.media