Міністрерство охорони здоров&#039я: ситуація із грипом та ГРВІ в цьому сезоні важча ніж в попередньому

Вчасне звернення до лікаря – ось що врятує ваше здоров&#039я і життя.

За словами Оксани Артемчук, в країні з початку епідеміологічного сезону на грип або ГРВІ захворіли понад 2,8 млн осіб. Це на 7% перевищує показники минулого року. Ситуація із захворюваністю в цьому сезоні важча попереднього, інформує Ukr.Media.

«Вся справа в тому, що в сезоні 2016-2017 в циркуляції домінував вірус грипу А (H3). Така ж ситуація спостерігається і в поточному сезоні. Вірус грипу А (H3) викликає досить високу захворюваність, а також летальні випадки на відміну від грипу В, який домінував у минулому сезоні. Грип практично не викликає епідемій і летальних випадків. Відповідно минулий сезон був більш «м'яким», ніж поточний і сезон 2016-2017 років», – сказала Артемчук.

Також, за її словами, в цьому сезоні кількість летальних випадків від ускладнень набагато більше.

«У минулому сезоні померли 7 чоловік, а в цьому сезоні станом на третій тиждень 2019 року зафіксовано 25 смертей. І це ще тільки середина сезону. На жаль, кількість смертей може зрости», – зазначила Артемчук.

Як повідомлялося, в Києві через грип та ГРВІ на карантин повністю або частково закрили 25 шкіл. Також через спалах ГРВІ оголошено карантин у школах Ужгорода.

Також повідомлялося, що з 14 по 20 січня в Україні було зареєстровано шість летальних випадків від грипу.

Днями у Чернігові в результаті ускладнень від захворювання вірусом грипу A (H1N1), відомого як «свинячий грип», помер 46-річний чоловік. Зазначено, що причиною смерті стала вірусна пневмонія, яку спричинив грип.

Кілька днів чоловік перебував у тяжкому стані в реанімації однієї з міських лікарень, але врятувати його життя медики не змогли, в тому числі і через пізнє звернення за медичною допомогою.

Як відомо, ліки від нежиті містяться активні компоненти, дія яких призводить до підвищення артеріального тиску. Особливо обережними з ліками від нежитю повинні бути люди з підвищеним артеріальним тиском або хворобами серця. Але в зоні ризику знаходяться і абсолютно здорові люди.

Протизастойні препарати зменшують приплив рідини в синуси, висушуючи їх і скорочуючи інтенсивність нежитю. Але вони також звужують і кровоносні судини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *