Що треба їсти кожен день, щоб ваш мозок працював?
Наш головний мозок — ціла біохімічна лабораторія .
Для того щоб біохімічні реакції протікали найкращим чином, нам потрібно постійно поповнення у вигляді надходять з їжею поживних речовин (нутрієнтів). Речовини, які позитивно впливають на обмінні процеси в організмі та/або є невід'ємною частиною цих реакцій, що ми звикли називати вітамінами і мікроелементами.
А тепер детальніше про те, які продукти необхідні нашому мозку для повноцінної роботи і як ми можемо коригувати те, що їмо, щоб відчувати себе врівноваженіші і бадьорішим.
Волоські горіхи
Завдяки високому вмісту лецитину — природного з'єднання, активизирующего роботу головного мозку, волоські горіхи:
протидіють старінню мозку
покращують пам'ять і здатність до концентрації
активізує всі розумові процеси, допомагають довше витримувати розумове напруження
поповнює запас вітаміну С
Денна норма: 5 горіхів (невелика жменя) покриває вашу добову потребу в міститься в горіхах лецитин, вітамін С та інших корисних нутрієнтів. Цього достатньо, щоб отримати бажаний ефект, але ще не досить, щоб набрати зайву вагу. Нагадуємо, волоські горіхи – дуже поживний і калорійний продукт. Якщо ви страждаєте ожирінням або мрієте скинути зайву вагу, 5 волоських горіхів – ваш добовий межа.
Какао
Какао – чудовий продукт. Ароматний, ситний, корисний.
містить природні антиоксиданти – захищає клітини мозку від дії вільних радикалів
прискорює обмінні процеси в головному мозку
попереджає дегенеративні зміни.
Денна норма: Лікарі не радять захоплюватися цим напоєм і знати свою норму: для дорослих і дітей – це 1-2 чашки, для літніх людей – 1 чашка какао в день. Какао, хоч і не шоколад, але теж досить калорійний продукт. У 100 г какао міститься близько 400 ккал. Ще один важливий момент, все вищесказане стосується лише натуральному, якісному какао, а не його «симуляторах», нашпигованих барвниками, ароматизаторами та іншими хитрощами для додання неприродно насиченого кольору або смаку.
Шпинат
Шпинат багатий лютеїн – природною сполукою, що захищає клітини головного мозку від пошкоджень. Також гпінат покращує пізнавальні здібності мозку, тобто здатність до вивчення нового, запам'ятовування, аналізу і воспроізвденію. Загалом, тепер ви знаєте, що приготувати на сніданок школяреві чи студенту.
Денна норма: Шпинат – унікальний продукт. Він дуже корисний і абсолютно не калорійний, тому будемо говорити не про верхню, а про нижній межі норми споживання, тобто скільки мінімально потрібно з'їдати шпинату щодня, щоб в організм потрапила достатня кількість містяться в ньому корисних речовин. Наша відповідь – від 250 г в день.
Але! Чим більше – тим краще. Ви можете додавати шпинат в салати, яєчню, сендвічі або просто подавати до гарніру. Ця корисна рослинність принесе вам користь при мінімумі калорій. У 100 г шпинату міститься всього 20 ккал.
Морська риба
Риба – справжній «золотий джерело» для нашого мозку і організму в цілому. Тут і йод, і незамінні ненасичені жирні кислоти омега-3, і цінний білок. Найбільше корисних омега-3 поліненасичених кислот міститься в рибі групи лососевих, звичайної оселедця, тунці, трісці і анчоуси.
У якості «бонусу» до гострого розуму і ясній пам'яті отримаєте здорове серце, судини без атеросклеротичних бляшок і нормальний рівень холестерину.
Денна норма: Лікарі і дієтологи радять вживати близько 100- 150 г морської риби щодня.
Оливкова олія
Ідеальний джерело мононенасичених жирних кислот, а саме – олеїнової кислоти, яка нормалізує ліпідний профіль крові (вміст холестерину різних фракцій і їх пропорції), допомагає головному до самої старості залишатися при здоровому глузді і твердій пам'яті ».
Також оливкова олія багата линолиевой кислотою, яка покращує координацію рухів, м'язовий тонус і зір.
Крім того, оливкова олія володіє найпотужнішим жовчогінним ефектом, в зв'язку з чим людям з холециститом та іншими хронічними захворюваннями жовчного міхура в період загострення, краще звести до мінімуму або зовсім відмовитися від оливкового масла.
Ну і найприємніше – оливкова олія піклується про вашу шкіру і вашій фігурі, прискорюючи обмін речовин, знижуючи апетит, сприяючи збереженню молодості і нормального ступеня зволоженості шкіри.
Денна норма: оливкова олія – калорійний продукт. Дієтологи рекомендують вживати не більше 2-х столових ложок оливкової олії в день.
Джерело: ukr.media