“Медична реформа”: допомога вузьких фахівців буде доступна тільки для обраних

Парламентар переконаний, лише спільними зусиллями, не ховаючись від медпрацівників і пацієнтів, можна переформатувати українську медицину.

обраних />

Влада не має комплексного плану проведення медичної реформи. Саме тому допомога вузьких фахівців буде доступна тільки для обраних. Про це в кулуарах парламенту заявив народний депутат з фракції "Батьківщина" Валерій Дубіль, інформує UkrMedia.

"Влада своїми діями намагається переконати українців, що реформа лише розпочалася і її чекає світле майбутнє. Для цього вона сконцентрувала гроші медицини на первинній медицині, фактично обікравши інші рівні. Про те, де вона візьме гроші на інші рівні, мовчить", – підкреслив політик.

Він нагадав, що його експертна група "Здоров'я нації" раніше довела, що реформа – це фейк. Вона змінює лише порядок фінансування медустанов: в майбутньому понад 100 млрд грн будуть сконцентровані в новому монопольному органі – Нацслужбі здоров'я.

"За великим рахунком, вони почали перерозподіляти фінансові потоки на утримання медичних закладів та медичні закупівлі, та аж ніяк не виконувати свою справжню роботу – розробляти справжню стратегію. Стратегічних законопроектів, що описують систему охорони здоров'я – Медичний кодекс, законопроект про основи організації охорони здоров'я – зараз немає. Ми подали кілька законопроектів, які створюють цілісну систему медицини: про фінансування охорони здоров'я та загальнообов'язкове медстрахування, про організації медобслуговування населення і про лікарське самоврядування. Ці документи можуть реально трансформувати галузь, але їх досі не розглянули", – зазначив Валерій Дубіль.

Представник "Батьківщини" зазначив, що медицина реформується за принципом "створення видимості".

"Ми прийняли Закон про автономізацію, а через півроку "реформатори" прийняли інший, який йому суперечить. Останній забрав повноваження у місцевої влади на підтримку медустанов, тому що просто виключив будь-яке інше джерело їх фінансування, крім держбюджету. А МОЗ розповідає про зворотне, не наводячи аргументи. Він не виходить на конструктивний діалог, а продовжує займатися балаканиною", – підкреслив політик.

Крім того, обурюється Валерій Дубіль, навіть у прийнятих законопроектах, які підуть на користь українській системі охорони здоров'я та у розробці яких він брав участь, МОЗ не зміг досі розробити підзаконні акти.

"Щодо того ж Закону про автономізацію, МОЗ навіть через півтора роки після прийняття закону так і не розробив необхідні для його впровадження підзаконні акти. Немає порядку укладання договорів на медобслуговування населення, порядку розрахунку вартості таких послуг, проекту типового договору", – сказав він.

Парламентар переконаний, лише спільними зусиллями, не ховаючись від медпрацівників і пацієнтів, можна переформатувати українську медицину.

"Найближчим часом кращі експерти, юристи, представники громадськості об'єднаються, щоб розробити спільний план дій виходу з цієї ями. Впевнений, тільки так можливо дати українцям працюючу систему охорони здоров'я, доступну та якісну медицину", – резюмував нардеп.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *