Маски для лазні: догляд за тілом і обличчям

Розпарена шкіра активно вбере всі корисні і необхідні їй речовини.

Люди здавна захоплювались банними процедурами, і недарма, адже давно відомо, що крім розслабляючого ефекту лазня володіє цілющими діями. Обумовлюється результат завдяки термічному впливу, з яким людина не стикається в повсякденних умовах, і вологому пару. Сукупність цих складових призводить до збільшення часу під впливом аномальних температур, що сприяє виведенню шлаків, продуктів обміну і інших непотрібних організму речовин, інформує Ukr.Media.

У результаті «бруду», який накопичився, позбавляються як внутрішні системи організму і зовнішні, такі як шкірні покриви і волосся. Посилити представлений ефект допомагають і маски в лазні, а продуктивність їх зростає в рази. Тому, для того щоб дістати від походу в лазню максимум користі, необхідно заздалегідь розібратися, які маски заведено використовувати.

Принцип використання масок

Центральним правилом при використанні банних масок є те, що перед безпосереднім накладанням на обличчя або тіло слід почекати близько 15 хвилин, бажано цей час по максимуму провести в парній. Проводиться це з метою збільшення потовиділення, відкриття пір і кращого сприйняття шкірою компонентів заготовок. Тому важливо запам'ятати нехитру закономірність — перший захід в парову кімнату не супроводжується нанесенням ніяких сумішей, другий та наступні походи можуть проходити із застосуванням приготованих скрабів. Маски для лазні в домашніх умовах мають ряд переваг:

  • натуральні і доступні інгредієнти;
  • швидкість приготування;
  • широкий діапазон вибору компонентів (у разі алергічної реакції легко замінити будь-який продукт);
  • максимальний ефект.

Важливо відзначити, що в парній кімнаті можна використовувати зроблений скраб. У разі нанесення масок бажано не знаходитися в кімнаті з високою температурою. Лицьові м'язи в розслабленому стані, і щоб стимулювати поглинання корисних речовин маски, бажано прийняти положення лежачи. Слід враховувати і час, який необхідно витратити на перебування в масці, зазвичай це не повинно бути менше 10 хвилин, саме за такий проміжок часу маска встигає надати на шкіру свій сприятливий результат.

Оскільки після тривалого перебування в атмосфері високих температур, незвичних організму, шкірні покриви і організм в цілому відчувають якийсь шок, то рекомендується використовувати маски після лазні. Вони відновлять стан шкіри. В якості таких масок можна застосовувати звичайні косметичні олії, зокрема мигдальну, обліпихову, виноградну, персикову, лляну.

Догляд за обличчям

Як відомо, процедури, що проводяться в банних умовах щодо поліпшення стану шкіри, можна підрозділити на дві групи — для догляду за тілом і маски для обличчя в лазні. Всі процедури в лазні — цінні. Під впливом пари збільшені пори набувають здатності отримувати максимальну кількість поживних елементів.

Крім того, продуктивність обумовлюється і тим, що при підвищеній температурі зростає циркуляція крові, а отже, це веде до збільшення обмінних, поживних процесів в організмі.

Маски для лазні покликані усунути проблеми сухості шкірних покривів, а також налагодити регенерацію пошкоджених тканин і наситити епідерміс корисними мікроелементами.

Рецепти масок для обличчя та шиї:

  • Відмінним засобом проти лущення шкіри вважається кефір, яким слід змастити шкіру і витримати 15 хвилин. Зволожуючим ефектом володіє яєчний жовток, який можна використовувати самостійно або в поєднанні з медом, протримати також 15 хвилин.
  • Позбутися від акне і запальних процесів допоможе маска з глини (рожевої, блакитної або чорної) і води. Змішати два компоненти необхідно так, щоб на виході вийшла маска консистенції сметани. Склад накладають на обличчя і чекають повного висихання.
  • Позбутися від зморшок допоможе маска зі склянки геркулесових пластівців, залитих гарячим молоком до такої міри, щоб утворилася не рідка і не дуже густа каша. Після охолодження в хід йде жовток і чайна ложка олії оливи, суміш вимішується і витримується на обличчі близько 15 хвилин.
  • Маска для обличчя з водоростей (продаються в аптеці), які необхідно стовкти в порошок і залити невеликим об'ємом окропу, суміш з'єднується з сиром малої жирності і наноситься на обличчя. Витримується 15 хвилин. Дає прекрасний зволожуючий ефект.
  • Особливе застосування знайшли багатогранні скраби для шкіри обличчя. До числа найпоширеніших рецептів можна віднести суміш кавової гущі і меду, меду і кориці, меду і солі, які слід втирати масажними і акуратними рухами в шкірні покриви.
  • Слід додати, що до позначених масок для обличчя можна додавати ефірні олії, наприклад, розмарину, мандарина, лайма, неролі, пачулі, м'яти, піхти, які також надають комплекс сприятливих впливів на всі шари шкіри.

    Маска після лазні для обличчя повинна містити м'які компоненти, які дбайливо огорнуть епідерміс і заспокоять пропарену шкіру: мед, жовток, кефір, нежирний йогурт.

    Натомість різноманітним купівельним готовим сумішам для лазні рекомендується використовувати домашні маски, адже вони виготовляються з натуральних інгредієнтів і не містять яких-небудь хімічних добавок. Вітається приготування сумішей для масок зі свіжих компонентів безпосередньо на місці, щоб готова субстанція не встигла розгубити масу корисних елементів.

    Догляд за тілом

    Маски для тіла в лазні мають практично аналогічний з масками для обличчя спектр дій, однак їх відрізняє один додатковий пункт — позбавлення від целюліту. Для досягнення мети в хід пускаються різноманітні скраби, які очищають шкіру від мертвих клітин, токсинів і непотрібних елементів, тим самим підстьобуючи обмін речовин. Важлива, до речі, і наявність високої температури, що також прискорює обмінні процеси. Банні заготовки, які використовуються для тіла:

  • Необхідно звернути увагу на поєднання меду і морської або великої повареної солі, подібна суміш наноситься на тіло. Розітріть тіло, бажано просидіти близько 10 хвилин в парній кімнаті, така процедура збільшить роботу сальних залоз.
  • Для лазні своїми руками можна приготувати маску з морської або харчової солі і сметани, кефіру або натурального йогурту. Такі компоненти не тільки позбавлять шкірні покриви від шкідливих елементів, молочні продукти зволожать і пом'якшать шкіру.
  • Крім того, можна робити суміш з кавової гущі і меду в рівних пропорціях. Однією з варіацій служить кава у поєднанні з медом і сіллю, не забороняється застосування кави як самостійного продукту, адже саме вона вважається компонентом, якого «остерігаються» жирові клітини.
  • Сода і сіль змішуються в рівних пропорціях, а для легкості нанесення і додаткового зволоження шкіри можна додати невелику кількість косметичної або оливкової, соняшникової олії.
  • Важливо пам'ятати, що скраби повинні наноситися легкими і делікатними рухами, щоб не завдати шкоди механічним впливам.

    Всі представлені рецепти дуже прості. Ці скраби, а також маски для обличчя і тіла допоможуть вам доглядати за собою з користю і без зайвих витрат.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *