Мінфін підтвердив отримання першого траншу від Єврокомісії у €500 мільйонів

Перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн євро наданий Україні у вигляді позики під ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

"Європейська Комісія надала Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 500 млн євро у вигляді позики під відсоткову ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року. Кошти скеровуються до державного бюджету і, зокрема, на забезпечення впровадження структурних реформ", – ідеться у повідомленні.

Як зазначають у Мінфіні, перелік вимог, які Україна має виконувати, щоб отримувати макрофінансову допомогу Євросоюзу, містить зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформу енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформу системи управління державними фінансами.

«Міністерство фінансів вдячне Європейському Союзу за дієву підтримку для України. Спільними зусиллями уряд, Верховна Рада та Президент України продовжать здійснювати програму реформ для того, щоб Україна була добрим сусідом і партнером Євросоюзу, а головне – заради економічного розвитку і зростання добробуту для кожного українця», – сказала міністр фінансів Оксана Маркарова.

Читайте також: ЄС перерахував Україні €500 мільйонів макрофінансової допомоги

Як відомо, Європейський парламент і Європейська Рада погодили 4-ту програму макрофінансової допомоги Україні обсягом до 1 мільярда євро в липні цього року.

У вересні сторони підписали меморандум і кредитну угоду, а у листопаді Верховна Рада ратифікувала підписані міжнародні договори.

11 грудня віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що Європейський Союз переказав Україні перший транш у розмірі 500 мільйонів євро за новою програмою макрофінансової допомоги.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *