Лікарі розповіли, які групи людей найбільше схильні до грипу

Якщо ви входите до цього списку, намагайтеся зміцнити імунітет.

Захворіти на грип — пригода не з приємних. Озноб, температура і ломота в м'язах — основні ознаки захворювання. Якщо вчасно почати лікування і строго дотримувати всі рекомендації лікаря, організм впорається з вірусом за два-три тижні, інформує Ukr.Media.

Однак є групи ризику. І ті, хто в них входить, піддаються високому ризику ускладнень інфекції: пневмонії, бронхіту або загостренню хронічних захворювань.

Кому загрожує ускладнення грипу.

Люди з хронічними проблемами зі здоров'ям або ослабленою імунною системою

Якщо у вас є хронічні захворювання, такі як: астма, хвороби серця, ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), діабет або захворювання крові, печінки або нирок, ви знаходитесь в зоні ризику розвитку ускладнень, пов'язаних із грипом. Вірус може перерости в пневмонію, бронхіт, інфекційні захворювання ЛОР.

Річ у тому, що імунна система витрачає багато сил на те, щоб підтримувати організм, що страждає хронічним захворюванням. Вірус грипу — додаткове навантаження, і на боротьбу з ним ресурсів вже бракує.

Те ж саме відбувається, якщо є захворювання, що знижують імунітет (ВІЛ/СНІД або лейкемія), чи людина приймає препарати або проходить процедури, які ослаблюють захисну систему організму (хіміотерапія, опромінення або хронічні кортикостероїди).

Вік 50+

Із роками імунній системі все важче боротися зі шкідливими мікробами. Це підвищує сприйнятливість до грипу і розвитку ускладнень, таких як бронхіт, пневмонія, або вторинні бактеріальні інфекції. Ось чому людям старше 50 років настійно рекомендується не нехтувати вакцинацією проти грипу.

Маленькі діти

Небезпечні наслідки від перенесеного грипу загрожують дітям до 5 років, а особливо малюкам, яким ще не виповнилося 2 років. Їхня імунна система все ще розвивається і ще недостатньо зміцніла, щоб боротися з інфекціями. Це підвищує ймовірність того, що грип може перетворитися в щось більш серйозне, таке як пневмонія, енцефалопатія (тип інфекції мозку) або призвести до зневоднення.

Вагітні

Навіть для абсолютно здорових жінок вагітність — серйозне перевантаження організму. Вона викликає зміни в імунній системі, серці та легенях, які роблять майбутніх мам більш уразливими для бактерій, вірусів і мікробів. Оскільки інфекції сильні, вони можуть збільшити ризик викидня, передчасних пологів або низької ваги під час народження.

Якщо ви або ваші близькі, родичі відносяться до групи ризику, поговоріть із вашим лікарем про вакцинації і не відкладайте візит в поліклініку. Щеплення — найпростіший спосіб підготуватися до сезону застуд.

Грип

Грип — гостра респіраторна вірусна інфекція, викликана вірусами групи А, В або С, що проходить із ураженням верхніх і нижніх дихальних шляхів.

Інкубаційний період від 6 годин до двох діб.

Симптоми. Початок грипу гострий із різким нездужанням, підвищенням t до 39-40°C. Відзначається сильний озноб, інтоксикація. З'являються нежить і біль у горлі, сухість і першіння, сухий кашель без мокротиння, різі в очах, їхнє почервоніння, сльозотеча, осиплість голосу та закладеність вух. Виникає сильний головний біль, з локалізацією в зоні чола і носа, посилюється під час руху очей. Виникає сильна слабкість, м'язова ломота, біль у попереку і суглобах, порушення апетиту з нудотою. Лихоманка зберігається до трьох — п'яти діб.

Діагностика. Основа діагнозу грипу — типова клініка із зазначенням на епідемічні дані. Підтверджує діагноз грипу мазок, відбиток з горла і носа з виділенням штаму вірусу.

Лікування. Прийом противірусних препаратів. Показаний постільний режим, жарознижуючі препарати, рясне пиття, дієта, препарати інтерферону, симптоматична терапія за показаннями. У важких випадках показаний специфічний протигрипозний імуноглобулін.

Профілактика. Вакцинація від грипу. Відмова від відвідування людних місць у період епідемії, миття рук, регулярне промивання та зволоження слизової носа, полоскання рота, прийом вітаміну С.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *