Панкреатит – запалення підшлункової залози – може бути вкрай небезпечним для здоров'я, тому потрібно знати головні симптоми цього захворювання.
Під панкреатитом лікарі розуміють групу захворювань та синдромів, при яких відбувається запалення підшлункової залози, інформує Ukr.Media.
В результаті цього ферменти, що виділяються залозою, не викидаються у дванадцятипалу кишку. Натомість вони активізуються в самій залозі та починають руйнувати її й по суті «переварюючи» тканини.
При цьому виділяються ферменти та токсини. Вони часто скидаються в кровотік і як підсумок, вони шкодять іншим органам — мозку, легеням, серцю, ниркам і печінці.
Різновиди панкреатиту
Сам панкреатит може бути гострим або хронічним. Останні два також можуть бути в ремісії або ж в «активній» формі.
Гострий панкреатит — серйозне захворювання, яке вимагає негайного лікування. Першою допомогою при гострому панкреатиті є накладення льоду на область підшлункової залози, цим можна уповільнити розвиток гострого процесу. Як правило, гострий панкреатит потребує лікування у стаціонарі.
Найчастіше хронічний панкреатит є результатом перенесеного гострого панкреатиту. Градація між гострим рецидивним та загостренням хронічного панкреатиту досить умовні. Прояв панкреатичного синдрому менш ніж через шість місяців від початку захворювання вважається рецидивом гострого панкреатиту, а понад шість місяців — загостренням хронічного.
Симптоми
Клінічні прояви гострого та хронічного панкреатиту відрізняються.
Часто після перенесеного гострого панкреатиту утворюються псевдокісти підшлункової залози, які відносять до хронічного панкреатиту.
Зустрічається інтенсивний біль в епігастрії. Також характерна раптова, сильна і постійний біль у верхній половині живота.
Іноді виникає блювота — неприборкана, з домішкою жовчі, яка не приносить полегшення.
При збільшенні головки підшлункової залози — можлива механічна жовтяниця.
Джерело: ukr.media