Лікарі розповіли, чи корисно митися просто водою — без гелю чи мила

Деякі люди миються лише водою, і дерматологи пояснюють, чи є це правильним способом очищення тіла, інформує Ukr.Media.

Надмірний догляд за тілом підвищує ризик виникнення шкірних захворювань. Макіяж, наприклад, закупорює пори і тим самим сприяє появі прищів і так званої хвороби стюардес.

Занадто часте прийняття душу і використання мила також порушує природну кислотну оболонку шкіри, яка захищає її від сторонніх речовин і хвороботворних бактерій та грибків.

Отже, найкраще, щоб вода торкалася тільки шкіри та нічого більше? Для багатьох це нереальна ідея. Адже люди думають, що по-справжньому чистим можна стати тільки за допомогою гелю для душу або інших очищувальних засобів.

Чому душ можна приймати без мила — лікар пояснює

Дерматологи заперечують це. Ви можете приймати душ тільки з водою, яка видаляє все, що потрібно видалити, від пилу до поту і лусочок шкіри. Навіть сеча розчинна у воді.

Для людей із чутливою шкірою або шкірними захворюваннями, такими як нейродерміт, прийняття душу без мила, гелю для душу або шампуню може бути дуже корисним.

Це пояснюється тим, що відсутність контакту з активними мийними речовинами дає змогу шкірі відновлюватися. При цьому природний шкірний бар'єр залишається неушкодженим. Саме цей бар'єр, крім іншого, підтримує баланс вологи та захищає від зневоднення.

Відсутність контакту з активними мийними речовинами дає змогу шкірі відновлюватися.

Але проблема полягає в тому, що багато хто не може обійтися без улюбленого гелю для душу. Тоді, на думку дерматологів, слід використовувати натуральний засіб для догляду за шкірою.

Ви можете придбати його в магазині здорового харчування на основі цукру та кокосового сурфактанта з кислотним значенням pH близько 5. Так ви зможете зміцнити кислотну оболонку. Ці поверхнево-активні речовини, також не так сильно знежирюють. Слід уникати ароматизаторів, барвників, консервантів, піни та блискіток, оскільки вони можуть пошкодити шкіру в душі, кажуть експерти зі шкіри.

А якщо ви все ж використовуєте мийний засіб, то найкраще застосовувати його економно на спітнілих ділянках, таких як пахви, пах, сідниці та ступні. В інших місцях використовуйте тільки воду. Тільки не встановлюйте занадто гарячу воду. Тому що гарячий душ подразнює шкіру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *