Час для тренувань – це річ індивідуальна.
Якщо ви вирішили присвятити себе спорту, то правильно обраний час для тренувань дозволить підвищити продуктивність ваших занять. З таким підходом ваше тіло наповниться силою, бадьорістю, і ви не будете відчувати себе млявим і втомленим після вправ, інформує Ukr.Media.
Час для тренувань – це річ індивідуальна. Постійно прислухайтеся до свого тіла, звертайте увагу на те, як воно відгукується на навантаження. Наприклад, у багатьох занадто ранні тренування можуть викликати стрес. У такому випадку найбільш відповідним буде післяобідній або вечірній час. У цей період тонус тіла найбільш високий, а це значить, що можна виконувати більш інтенсивний темп тренування. Однак є люди, яким у силу їх трудової діяльності або біотипу, зручніше займатися спортом вранці.
Як визначити для себе найбільш зручний часовий період?
Немає нічого краще власної практики. Все обчислюється експериментальним шляхом. Багато що залежить від ваших індивідуальних фізичних характеристик і роду діяльності. Якщо ви офісний працівник і постійно втомлюєтеся від концентрованї розумової праці, то ваш час – вечір. В даному випадку це ідеальний період не тільки для підтримки гарної форми, але і для емоційної розрядки після важкого робочого дня. А ось якщо ви впродовж дня зайняті фізичною працею, то тут потрібно намагатися знаходити для себе ранковий час для заняття спортом, адже до вечора ви будете, швидше за все, виснажені.
Штанга, плавання або гольф?
Найбільш оптимальний час для інтелектуального спорту, в якому потрібна зосередженість і швидке прийняття рішень, є період з 10-ї до 12-ї години дня. У цей час можна домогтися високих результатів у гольфі, боксі або фехтуванні. З 14-ти до 15-ти годин активність організму знижується. Не рекомендується в цей час займатися спортом, оскільки це буде не тільки малоефективно, а й неприємно.
Для занять силовими видами спорту більше підійде відрізок з 15-ти до 16-ти годин. Це відповідний час, щоб потріпати своє тіло вправами зі штангою або гантелями. А ось вже з 16-ти до 19-ти годин присвятіть себе плаванню, бігу, аеробіці або просто ходьбі. Після 19-ти годин тренування будуть малоефективними. До цього моменту організм вже виснажений і майже не виробляє енергію.
Який у вас біотип?
Якщо ви «жайворонок», то сміливо можете займатися силовими вправами з 6-ти до 7-ми. Увечері ж, з 16-ти до 19-ти, займайтеся фітнесом, катанням на роликах або танцями. Для «сов» піком активності буде відрізок з 13-ти до 14-ти або з 18-ти до 20-ти годин вечора. Цим людям можна не мучити себе раннім пробудженням для ранкової пробіжки. Краще зробити легку зарядку і в бадьорому стані відправиться на роботу.
Джерело: ukr.media