Johnson & Johnson компенсує клієнтці $29 млн

Вона довела, що їх тальк J&J спровокував у неї рак.

Каліфорнійський суд зобов'язав відому компанію Johnson & Johnson заплатити своїй колишній клієнтці компенсацію в розмірі $29 млн. Вона змогла переконати суддів, що її захворювання раком було спровоковано присипкою, випущеної косметичною корпорацією. Позивачка впевнена, що крім тальку до складу продукту входив канцерогенний азбест, повідомляє Reuters

В J&J всі звинувачення відкидають і вже заявили, що будуть подавати апеляцію. При цьому компанія посилається на «масові процедурні помилки у винесенні вироку», інформує Ukr.Media.

«Ми поважаємо суд і його рішення, але заявляємо, що винесений присяжними вердикт не є ні медичним, ні науковим, ні нормативним висновком про продукт», – говориться у відповіді компанії.

Керівництво Johnson & Johnson категорично заперечує, що їх тальк викликає рак. І стверджує, що численні дослідження і випробовування, проведені регулюючими органами в усьому світі, показали, що він безпечний і не містить азбесту.

Разом з тим журналісти Reuters вважають, що нинішній вердикт завдасть непоправної шкоди репутації компанії. Адже до цього на шкідливість її присипки вже поскаржилися і подали судові позови вже понад 13 тис. осіб.

Відзначимо, що в липні минулого року аналогічне рішення прийняв суд Штату Міссурі за колективним позовом жінок. Їм присяжні присудили $4,7 млрд компенсацій. А за рік до того суд Сент-Луїса зобов'язав компанію виплатити $110 млн іншій хворій на рак американкі. Однак жодне судове рішення не завдало такої шкоди капіталізації компанії, як зробила публікація Reuters, яка в грудні минулого року оприлюднила дані, що азбест у присипці все ж є. Більше того, компанія-виробник була про це обізнана з 1971 року.

Гучне розслідування обрушило котирування акцій Johnson & Johnson: менше ніж за тиждень вони подешевшали з $147 до $122. Зараз на Нью-Йоркській біржі вони торгуються в рамках $138 за штуку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *