Іпотерапія: які проблеми зі здоров’ям можна вирішити за допомогою катання на конях

Така терапія допомагає вилікувати не лише психологічні проблеми, але й деякі фізичні недуги.

Все частіше люди звертаються до коней, щоб зцілити себе. Насправді іпотерапія — лікування кіньми, функціонує вже тривалий час. Цікаво, що завдяки спілкуванню з цими тваринами можна вирішити не тільки психологічні проблеми, але й деякі фізичні недуги. В яких випадках вашому здоров'ю може допомогти кінь?

Психологічні проблеми

Коли вершник скаче верхи, він волею-неволею підпорядковується ритму, який задає кінь під час свого руху. Це сприяє тому, що людина починає прислухатися до тварини, відчувати її. Подібна модель поведінки фіксується у підсвідомості і переноситься на спілкування з людьми. Так людина стає більш чуйною і уважною до інших, а тому здатна будувати більш довірчі відносини. Так частково вирішується проблема спілкування, інформує Ukr.Media.

Коли людина часто приходить в кінний клуб і спілкується з кіньми, між нею і твариною можуть виникати справжні дружні відносини. Людина може відчувати відповідальність за живу істоту. Все це допомагає пацієнтові стати більш спокійним, проявляти менше агресії, не бути різким у відношенні з іншими людьми.

Спілкування з кіньми рекомендується дітям та дорослим з гіперактивністю. Медики рекомендують іпотерапію всім, хто страждає аутизмом, міопатією Дюшена, поліомієлітом, різними неврозами і сенсорними розладами, а також людям з ДЦП.

Фізичні захворювання

Прогулянки верхи на коні дуже корисні людям, які ведуть малорухливий спосіб життя. Під час їзди верхи навантаження на організм не вищі, ніж при звичайній ходьбі, проте в цей момент опрацьовується величезна кількість м'язів. Подібне заняття тонізує м'язи і сприяє нормалізації роботи багатьох внутрішніх органів.

Верхова їзда рекомендована в якості профілактики та лікування наступних захворювань:

  • короткозорість;
  • сліпота і глухота;
  • шкірні захворювання;
  • проблеми з м'язами;
  • після операцій на суглобах;
  • параліч;
  • гінекологічні хвороби;
  • простатит;
  • цукровий діабет.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *