Йога для очей для поліпшення зору і фокусування уваги

Зір — один з важливих органів почуттів. Завдяки очам ми можемо бачити і запам'ятовувати інформацію, спостерігати за барвистим оточенням і насолоджуватися видами навколо себе, інформує Ukr.Media.

Зберегти хороший зір важливо, адже в сучасному світі велика кількість техніки так чи інакше впливає на очі не кращим чином. Експерти рекомендують познайомитися з вправами, завдяки яким вийде відпочити після напруженої роботи, відновити зір і не втрачати працездатності протягом дня.

1. Найпростіша і ефективна вправа — масаж очей. З його допомогою поліпшується циркуляція крові і зміцнюються нервові закінчення. Масаж знімає напругу і втому, підвищує тонус і енергетику. Виконують вправу в будь-який час, коли відчувають «пісок в очах» або втрачають уважність.

Лікті ставлять на стіл, з'єднують мізинці і бічні частини долонь. Голову опускають на долоні таким чином, щоб лоб упарився в пальці. Важливо розслабити м'язи шиї, впираючись чолом на руки. Очі дбайливо масажують долонями, роблячи обертальні рухи, трохи натискають і втискають долоні в очі. Легке відчуття тепла говорить про те, що вправа виконується вірно.

2. Зайнявши зручну позу, вдивляються у вікно, фокусуючи увагу на тому, що відбувається на вулиці, вибираючи щоразу новий об'єкт. Після цього дивляться на саме скло. Зіниці при цьому звужуються і розширюються. Важливо не виконувати вправу занадто швидко, щоб не закрутилася голова. П'яти хвилин буде достатньо для того, щоб зір відновився і очі відпочили. Така вправа тренує очні м'язи і допомагає підтримувати зір.

3. Третю вправу виконують у вечірній час. На стіл ставлять свічку, запалюють її і вимикають інші джерела світла. У полум'я вдивляються, намагаючись розфокусувати зір. При цьому важливо сидіти в зручній позі і ні на що не відволікатися. Після того як язичок полум'я розмивається, не стараються відразу сфокусувати на ньому зір. Очі відпочивають стільки, скільки необхідно. Повторюють практику тричі, а потім закривають очі на хвилину. Після цієї вправи не можна різко запалювати яскраве світло, а також тривалий час працювати. Після цього найкраще вмитися і лягти спати.

Вправи йоги допомагають підтримувати організм в тонусі, розслаблятися і наповнюватися енергією. Різноманітні практики призначені для різних ситуацій, і кожен зможе вибрати для себе ті, які допоможуть впоратися з нагальними проблемами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *