Цілющі властивості жовтого чаю.
Більшість людей звикли вибирати між зеленим і чорним чаєм. Але в реальності існує величезна різноманітність сортів чаю. В Європі найбільш популярними вважаються чорні сорти, а ось в Піднебесній надають перевагу жовтому чаю. Це дійсно підбадьорливий напій, який володіє унікальними цілющими властивостями. Сьогодні купити жовтий чай можна і в нашій країні, інформує Ukr.Media.
Особливості жовтого чаю
На перший погляд, жовтий чай зовні нічим не відрізняється від одного з сортів зеленого чаю. Однак між їх смаковими якостями різниця дуже помітна. Жовтий чай має виражений аромат, який виходить в результаті особливого прожарювання листя. Приємний оксамитовий смак сприяє створенню комфортної атмосфери під час чаювання.
Жовтий чай відрізняється також рівнем ферментації. Серед жителів Китаю різновиди жовтого чаю вважаються елітними, оскільки для отримання продукту застосовуються лише бруньки, а в деяких випадках — молоде листя, якщо воно знаходиться в ідеальному стані. Цьому напою віддавали перевагу імператори, а методику виготовлення протягом багатьох років не розкривали для простих людей.
Цілющі властивості
В ході виготовлення жовтого чаю використовується легка ферментація, завдяки чому унікальний склад листя практично не змінюється.
Користь слабоферментованого чаю:
- вміст великої кількості поліфенолів і вітамінів;
- поліпшення роботи імунної системи;
- позитивний вплив на роботу пам'яті;
- ефективний антидепресант і стимулятор функціонування центральної нервової системи;
- підвищення рівня гемоглобіну;
- примочки з жовтого чаю сприяють відновленню шкіри після опіків;
- захист від розвитку карієсу;
- натуральний спазмолітик;
- нормалізація гормонального фону.
Хоча жовтий чай дійсно володіє величезною кількістю позитивних властивостей, важливо не перестаратися. Споживання напою в занадто великих кількостях викликає порушення сну, нудоту і підвищену активність. Фахівці радять обмежуватися 3-4 чашками жовтого чаю протягом дня.
Заварювання
Для збереження корисних властивостей чаю, дуже важливо належним чином його заварювати. Для цього використовують воду температурою від + 66 до + 85 °C. Застосування крутого окропу зробить напій гірким і малокорисним. Для заварювання краще взяти чайник зі скла, кераміки або порцеляни. Рекомендований обсяг чаю — 3 грами на 150 мл гарячої води.
Джерело: ukr.media