Брусниця – домашній лікар.
Осінь – благодатна пора! Одним з чудових її дарів є брусниця. Шкода тільки, що росте вона не скрізь, і багато людей ніколи її не їли, не збирали, чи не ласували смачним варенням або джемом. Її додавали при квашенні капусти, господині готували м'ясо з брусничним соусом, заготовляли на зиму мочену брусницю, пекли пироги і робили морси, інформує Ukr.Media.
Росте брусниця в хвойних і листяних лісах, в тундрі, на болоті.
Неймовірний хімічний комплекс дикої ягоди – це і вітаміни A, E, PP, C, і вітаміни групи В, і флавоноїди, і органічні кислоти, а також залізо, марганець, дубильні речовини, лікопін, зеаксантин – дозволяє використовувати її в лікуванні дуже багатьох захворювань.
Рослина має легку сечогінну, проносну, антибактеріальну, жарознижувальну, дезинфікуючу дію, завдяки чому застосовується при різних запальних процесах, що відбуваються в організмі. Це чудовий засіб в лікуванні авітамінозу і цинги. За допомогою брусниці позбавляються від паразитів і гельмінтів.
Дуже корисна ягода вагітним: вона знімає набряки, підтримує вітамінний запас і нормалізує обмін речовин, що призводить до правильному формуванню плода.
Вважається, що у збереженні зору брусниця теж грає важливу роль. Крім того, вона нормалізує цукор в крові і обережно виводить жовч що накопичився.
Цінність рослини полягає ще і в тому, що корисні не тільки його плоди, а й листя. Причому в листі вміст вітамінів і органічних сполук навіть трохи вище, ніж в ягоді. Зібрати і заготовити про запас, тобто засушити, листя можна або навесні, або вже пізньої осені.
Чай з брусничним листом, відвар або настій широко застосовують у народній медицині. Найбільш сильні ефекти – сечогінний, седативний, протизапальний. Простатит, цистит та інші сечостатеві проблеми у чоловіків і жінок з успіхом лікуються цими засобами.
При ревматизмі і подагрі настій застосовують не тільки всередину, але і роблять компреси: він відмінно виводить сіль.
Чай (можна поєднувати з іншими травами) зміцнює судини і знижує тиск. Він допоможе і при застуді, так як, має протимікробну дію і добре збиває температуру.
З метою профілактики ниркових захворювань рекомендується пити сік або морс з ягід. Свіжі ягоди з медом – профілактика туберкульозу.
Незважаючи на незвичайну силу цієї рослини, вона все-таки має невеликі протипоказання:
- висока кислотність шлунка;
- холецистит;
- виразка шлунку;
- гіпотонія.
Всім іншим можна насолоджуватися смачними кулінарними витворами, отримуючи при цьому здоров'я.
Джерело: ukr.media