Які продукти не перетравлює український шлунок

Чому одні харчові продукти ми споживаємо без особливих наслідків, а після інших відчуваємо себе погано? Все дуже просто: в нашому організмі може не виявитися ферментів — речовин, необхідних для перетравлювання тієї або іншої їжі. Причому мова не обов'язково йде про якусь екзотику, це можуть бути і продукти, цілком звичні для нас.., інформує Ukr.Media.

Від чого залежить склад ферментів?

Травні ферменти (по-грецькі – ензими) сформувалися в організмі людей в результаті еволюції. Але справа в тому, що їх набір залежить від початкового раціону наших предків, наприклад, тваринного або рослинного. Зрозуміло, що згодом, якщо людина починала харчуватися незвичними для неї продуктами, то вони не завжди засвоювалися. Яка ж їжа або напої «складні» для травлення українців?

Молоко

Молоко і молочні продукти популярні вже багато століть. Однак дорослі люди часто молоко пити не можуть – споживання цього напою тваринного походження супроводжується болем у животі та іншими неприємними явищами. Це пояснюється дефіцитом лактази – ферменту, що розщеплює молочний цукор – лактозу.

Недолік лактази спостерігається майже у 20% дорослого населення Північної і Середньої Європи. Серед українців, які страждають непереносимістю лактози 15%, тоді як у Швеції їх 2%, в Данії – 5%, у Великобританії і Швейцарії – по 10%. Рівень непереносимості молочного цукру вище в тих країнах, де пізніше розвинулося тваринництво. Адже перший носій гена, що дозволяє вживати в їжу молоко, з'явився на території Європи, всього 7500 років тому. А у нас ще в Середні століття кількість поголів'я великої рогатої худоби було не таке вже велике, і отже, споживання молока не було високим.

Картопля

Ще один звичний для нас продукт. Але тим не менш, багато українців після споживання картоплі відчувають здуття живота і інші неприємні симптоми. А вся справа в тому, що картоплю їдять десь півтора століття. Тому під час їжі в нашому організмі не встигає вчасно виробитися амілаза — фермент для переробки крохмалю в глюкозу, крохмаль починає «гуляти» в шлунку.

Екзотичні спеції

Навіть у себе на батьківщині часом ми мучимося печією, скуштувати гострих страв. Потрапивши закордон, багато наших співвітчизників піддаються спокусі скуштувати страви екзотичної кухні. У чужоземної країні, особливо в Мексиці або державах Південно-Східної Азії, вам можуть подати страву, від душі приправленою перцем, скажімо, сортів «пиппали» або «скорпіон Тринідаду». Навіть у здорової людини така страва здатне миттєво викликати блювоту і діарею, які в тяжкій формі може призвести до зневоднення організму. Якщо не пощастить, ви на кілька днів будете виведені з ладу… на Жаль, спочатку гострий перець на слов'янських землях не зростав, і нормально перетравити його шлунок просто не в змозі.

Екзотичні фрукти і соки

Опинившись в якій-небудь південній країні, ми часто з ентузіазмом накидаємося на фрукти і виготовлені з них соки, особливо якщо таких фруктів і соків немає у нас на батьківщині.

А між тим це часом загрожує вельми неприємними наслідками для здоров'я. Наша підшлункова залоза, основна функція якої якраз виробляти ферменти, може просто не впоратися з такою кількістю фруктози. До того ж чужинецькі фрукти можуть містити речовини, знову-таки проблемні для засвоєння. Не дивуйтеся, якщо у вас одразу почне крутити живіт і виникне діарея. А якщо вже зовсім не пощастить, то перебір з фруктовою екзотикою спровокує діабет другого типу.

Взагалі, радять дієтологи, слід дотримуватися правила – «їж їжу тієї місцевості, в якій ти народився». Як би вам не хотілося спробувати щось нове, краще уникати зовсім вже екзотичних варіантів, незвичних для нашого шлунку. Або будьте готові до наслідків ризику.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *