Будьте здорові!
Щоб довго залишатися молодою і здоровою, необхідно уважно ставитися до себе і свого тіла. А значить, не пропускати відвідування лікарів і вчасно проходити обстеження, інформує Ukr.Media.
Які з них бажано зробити, якщо вам вже виповнилося 40 років:
Профілактика раку грудей
Рак молочної залози — найпоширеніший вид жіночих онкологічних захворювань. Щороку у світі реєструють понад мільйон випадків. «Офіційною» причиною вважається дисбаланс гормонів. Хвороба може розвинутися в будь-якому віці та досить успішно лікується на ранніх стадіях, тому регулярна діагностика дуже важлива.
Що робити: щомісячно проводити самодіагностику (є маса малюнків та відео в Інтернеті); раз на рік відвідувати мамолога і проходити ручне обстеження; раз у 1-2 роки, в залежності від ризиків, робити мамографію.
Профілактика раку шийки матки
Це ще один сумний лідер серед жіночих онкозахворювань. За даними ВООЗ, до 50% випадків розвитку цього виду раку можна було б попередити, якби жінки регулярно відвідували лікаря. На ранніх етапах хвороба успішно лікується, а на пізніх стадіях шанси вкрай низькі.
Що робити: відвідувати гінеколога раз у 6-12 місяців (в залежності від ризиків і рекомендацій вашого лікаря); проходити ПАП-тест під час огляду раз на 1-2 роки.
Профілактика серцево-судинних захворювань
Багато жінок вважають, що мати в домашній аптечці тонометр — прилад для вимірювання артеріального тиску, це як «визнати, що молодість пішла». Насправді, саме для того, щоб як можна довше відчувати себе добре і залишатися здоровою, важливо хоча б раз на рік контролювати роботу серцево-судинної системи.
Що робити: 1 раз на рік відвідати лікаря загальної практики або кардіолога; щорічно хоча б протягом декількох днів вимірювати тиск (здоровий — не вище 120/80); здавати аналіз крові на холестерин.
Профілактика остеопорозу
Після 40-45 років щільність кісткової тканини починає зменшуватися, це пов'язано з гормональними змінами, що відбуваються в жіночому організмі. В результаті може розвинутися остеопороз — захворювання, для якого характерна втрата кісткової маси та підвищена ламкість кісток. Регулярне обстеження допоможе вчасно вжити заходів.
Що робити: за приписом лікаря (як правило, раз у рік-два) проходити денситометрію — безболісну апаратну процедуру, що дозволяє визначити мінеральну щільність кісткової тканини.
Профілактика цукрового діабету
Зараз від цукрового діабету страждає до 10% населення Землі, і ця цифра стрімко зростає кожен рік. Це захворювання називають епідемією, хоча воно не має вірусну природу. І якщо цукровий діабет першого типу (інсулінозалежний) не можна ні попередити, ні вилікувати, то другий тип піддається профілактиці та корекції. Дуже важлива своєчасна діагностика.
Що робити: раз на рік здавати кров на визначення рівня глюкози (цукру), і якщо показники перевищують норму, звертатися до ендокринолога. А якщо у вас є схильність (спадковість, зайва вага), то відвідини цього лікаря має бути регулярним.
Також важливо не забувати про регулярні вакцинації (так-так, це потрібно не тільки дітям), аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом, та про обстеження кишківника хоча б раз у кілька років.
Джерело: ukr.media