Як захистити себе і свою родину під час блискавки?

Сила струму в розряді блискавки досягає 20000-30000 амперів. Це приблизно у 2300 разів більше електроенергії, споживаною пральною машиною.

Що викликає грім і блискавки?

Грози з громом і блискавками відбуваються переважно (але не тільки!) в теплу пору року, коли атмосфера нестабільна і утворюються купчасто-дощові хмари. Вони виникають, коли тепле повітря на рівні землі піднімається і стикається з більш холодним повітрям над ним, інформує Ukr.Media.

Блискавка — це електричний розряд, який виникає між хмарами, проходить від хмари до повітря або від хмари до землі, в той час як грім з'являється із-за швидкого нагрівання повітря блискавкою.

Наскільки небезпечна гроза?

Сила струму в розряді блискавки досягає 20000-30000 амперів. Це приблизно у 2300 разів більше електроенергії, споживаної пральною машиною.

За даними Королівського товариства по запобіганню нещасних випадків, щорічно у Великобританії від 30 до 60 осіб вражає блискавкою, і приблизно три випадки (5-10 відсотків) є смертельними. Найбільш схильні до ризику люди, які багато часу проводять на відкритому повітрі в незахищених місцях. У Британії блискавка вдаряє в землю близько 300 000 разів на рік.

Боятися варто не тільки прямого попадання розряду. Будь-який удар блискавки поруч з людиною може бути небезпечним.

Як далеко бушує гроза?

Щоб дізнатися відстань до шторму, потрібно підрахувати кількість секунд між ударом блискавки і громом. За грубими підрахунками, кожні 3 секунди можна прирівняти до кілометра, тобто, якщо між блискавкою і громом пройшло 6 секунд, то гроза дуже близько — приблизно в двох кілометрах від вас.

Якщо тривалість часу між спалахом блискавки і ударом грому становить 30 секунд або менше, необхідно шукати притулок.

Коли насувається гроза необхідно:

1. Вимкнути всі електричні прилади, включаючи телевізор, бо блискавка може викликати перепади напруги.

2. Перебуваючи у приміщенні, уникати використання стаціонарного телефону, бо телефонні лінії можуть проводити електрику. Також краще уникати використання кранів і раковин з металевими трубами, бо вони також можуть проводити електрику.

3. Якщо ви на вулиці, намагайтеся триматися на відстані близько 20 метрів від усіх металевих предметів.

4. Уникайте води і знайдіть відкрите місце, яке знаходиться на безпечній відстані від дерев, стовпів або металевих предметів.

5. Якщо є можливість, сідайте в машину — при ударі блискавки вона спрацює як клітка Фарадея, і ви залишитеся в безпеці.

6. Якщо ви опинилися на відкритій місцевості, присядьте навпочіпки, поклавши руки на коліна і затиснувши голову між ними. Намагайтеся якомога менше торкатися землі своїм тілом, не лягайте на землю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *