Діабетики мають знати, як впоратися з гіпоглікемією.
Ми звикли асоціювати діабет з підвищеним рівнем цукру у крові. Але гіпоглікемія — різке зниження рівня глюкози у крові — також поширена його ознака. Падіння рівня цукру може бути пов'язане з прийомом певних препаратів, що призначаються хворим на діабет, відмовою від приймання їжі, недостатнім споживанням вуглеводів і навіть занадто активними заняттями спортом, інформує Ukr.Media.
Як проявляється гіпоглікемія
Люди, у яких періодично виникають напади гіпоглікемії, можуть взагалі не відчувати жодних симптомів і навіть не підозрювати, що вони у них відбуваються. Більш того, чим довше ви живете з діабетом, тим менше відчуваєте симптоми, які супроводжують падіння рівня цукру у крові у людей з нормальною толерантністю до глюкози: відчуття голоду, нудоту, дратівливість, холодні і спітнілі шкірні покриви, а також серцебиття. Також низький рівень цукру у крові може супроводжуватися змінами у поведінці (страх, розгубленість, гнів), погіршенням зору, невиразною мовою і порушеною ходою. Якщо вчасно не вжити заходів, можуть з'явитися такі стани: втрата свідомості, судоми, незворотні пошкодження мозку або серця, кома і навіть смерть.
Як контролювати низький рівень цукру у крові, якщо у вас діабет?
Якщо у вас діагностовано діабет першого або другого типу, ви, в першу чергу, навчені контролювати цукор у крові та стежити, щоб його рівень не був критично високим. Але так само важливо не допускати і падіння рівня глюкози. Ось кілька простих правил, які можуть допомогти.
Навчіться правилу 15-15
Якщо тест показав, що рівень цукру занадто низький (нижчий за 70 мг/дл), з'їжте або випийте щось, еквівалентне 15 г швидкодіючого вуглеводу (наприклад, дві склянки соку). Після цього почекайте 15 хвилин і знову виміряйте рівень глюкози. Якщо він досі ще низький, знову з'їжте щось, що містить вуглеводи, і через 15 хвилин повторіть процедуру. Дійте так доти, доки рівень цукру не стабілізується. Якщо до наступного прийому їжі залишилося більше години, перекусіть чимось вуглеводним, щоб уникнути повторного зниження рівня цукру у крові.
Майте запас правильних закусок
З легким нападом гіпоглікемії можна швидко впоратися, з'ївши або випивши невелику порцію їжі, багатої на глюкозу. Намагайтеся не виходити з домівки без запасу швидкодіючих вуглеводів, еквівалентних 15-20 грамам: трьох або чотирьох таблеток глюкози; чотирьох або п'яти солоних крекерів; п'яти або шести шматочків твердої карамелі; двох столових ложок родзинок; однієї порції глюкозного гелю; половини склянки фруктового соку або звичайної газованої води; чашки молока; столової ложки меду.
Перевіряйте рівень цукру перед тим, як сідати за кермо
Якщо у вас діабет, ви просто не маєте права сідати за кермо голодним — це може бути небезпечним для вас і інших учасників дорожнього руху. Перед тим, як сідати за кермо, обов'язково перевірте рівень цукру у крові і виправте ситуацію, якщо він критично низький. Після цього почекайте 15 хвилин і знову перевірте його.
Джерело: ukr.media