Як в домашніх умовах перевірити здоров’я щитовидної залози — прості способи

Дефіцит йоду в організмі небезпечний тим, що може провокувати розвиток зобу, який призводить до проблем з диханням, ковтанням, а також до задушливого кашлю. Як можна перевірити стан щитоподібної залози в домашніх умовах?

Перевірка рівня йоду в організмі

Йодна сітка

Будь-який тест, здійснюваний підручними засобами в домашніх умовах, не може замінити медичний аналіз. Проте, він дозволить виявити зниження рівня йоду в організмі, а значить, підштовхне до відвідування фахівця. Для того щоб дізнатися, чи є в організмі дефіцит цієї речовини, потрібно взяти ватяну паличку, опустити її в йод і намалювати на руці невеликих розмірів сітку. Приблизно через 2 години необхідно перевірити малюнок. Якщо йодну сітку все ще видно на шкірі, то ніяких проблем немає. Проте, якщо від неї практично не залишилося і сліду, значить, ваш організм відчуває дефіцит йоду, інформує Ukr.Media.

Йодні смужки

Ще один спосіб, який займе трохи більше часу, але при цьому дозволить краще зрозуміти, що відбувається з рівнем йоду, теж зажадає наявності лише ватної палички і йоду. На зап'ясті необхідно нанести 3 смуги. Одна з них повинна в ширину досягати 1 см, другу слід зробити трохи тоншою, а третю важливо намалювати зовсім тонкою. Процедуру краще робити перед тим, як лягти спати. Відразу після пробудження можна буде ознайомитися з результатом. Якщо йод вбрався в шкіру лише на місці найбільш вузької смужки, то у людини все в нормі. Але зникнення всіх трьох відміток має стати приводом негайного відвідування лікаря, який призначить відповідні аналізи і попросить зробити УЗД щитоподібної залози.

Перевірка здоров'я щитовидки

Вода

Це досить простий спосіб перевірити стан щитоподібної залози вдома. Для тесту знадобиться наявність дзеркала і звичайної склянки води. Стоячи навпроти дзеркала, наберіть в рот стільки води, скільки зможете. Роблячи маленькі глотки, уважно огляньте свою шию. Якщо трохи вище рівня ключиці будуть з'являтися припухлості, то щитовидка збільшена. В такому разі необхідно відвідати ендокринолога.

Олівець

Другий варіант перевірки здоров'я залози можна здійснити за допомогою олівця. Річ у тім, що коли щитовидка з тих чи інших причин виробляє недостатню кількість гормонів, у людини починає випадати волосся. Цей процес відбувається не тільки на голові, але і обличчі і тілі. І якщо облисіння може бути спровоковане безліччю факторів, не пов'язаних з роботою цього органу, то випадіння волосків на бровах прямо вказує на проблеми зі щитовидною залозою. Встаньте перед дзеркалом і піднесіть олівець до зовнішнього кута ока, розташувавши його вертикально. Якщо волоски ростуть за межами точки, на яку вказує олівець, то дефіциту йоду в організмі немає. Але якщо далі цієї лінії волосся більше не росте, то слід проконсультуватися з фахівцем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *