Тихий ворог: 7 ознак стресу.
Динамічний ритм життя, коли за день може відбутися маса подій, часто приводить до стресів. Найчастіше вони стають нашими постійними супутниками, тому ми перестаємо їх помічати. Але організм обов'язково відреагує на стан психічного або емоційного напруження, викликаного несприятливими обставинами, інформує Ukr.Media.
Фізичні та емоційні прояви стресу
Є ряд фізичних і психічних ознак і симптомів, які вказують на те, що стрес "з'їдає" нас зсередини, незважаючи на всі наші спроби заспокоїтися і взяти себе в руки. Зверніть увагу на фізичні прояви.
Прищі на тілі
В першу чергу, вони з'являються на обличчі, так як у стані хвилювання часто ми торкаємося до обличчя брудними руками. Також акне з'являється на спині, у ділянці шиї.
Випадання волосся
Тривале напруження або різкий емоційний сплеск призводять до зміни волосяних фолікул, до волосся не надходить повноцінне харчування, порушується кровообіг і воно випадає.
Головні болі
Стрес призводить до недосипання, зневоднення, підвищеного споживання солодкого або алкоголю, що у свою чергу сприяє появі головного болю. Вірно і зворотне: чим частіше болить голова, тим вище рівень стресу.
Часті застуди та інфекційні хвороби
Зниження імунітету "відкриває ворота" в організм для багатьох вірусів і бактерій.
Розлад шлунково-кишкового тракту
Вплив стресу може викликати запори або діарею, болі в шлунку або здуття живота.
Безсоння
Перевтома, постійне вирішення нових завдань, занепокоєння не дають можливості розслабитися перед сном, що призводить до безсоння. А її наслідком може стати зниження енергійності, відсутність сил на наступний день.
Зміни апетиту
Можуть бути крайнощі: або повна відсутність апетиту, або постійне споживання їжі без насичення, так зване, "заїдання" стресу. Часто воно призводить до появи зайвої ваги.
Також спостерігаються емоційні зміни в поведінці людини, що піддається постійним стресам. Вона стає примхливою, легкоранимою, часто перебуває в пригніченому стані або в напрузі, їй важко розслабитися.
Якщо ви спостерігаєте у себе подібні ознаки, то варто звернутися до лікаря за консультацією, щоб впоратися зі стресом з меншими втратами. Загальнодоступні рекомендації стосуватимуться правильного харчування, регулярного сну, прийнятного фізичного навантаження, відмови від перегляду новин.
Впевнені, ви зможете впоратися з першими ознаками стресу. Якщо вашим друзям потрібна допомога, то поділіться з ними цим матеріалом. Будьте здорові!
Джерело: ukr.media