Як споживання вівсянки впливає на організм

Овес є одним із найздоровіших видів зерен на землі. Цільне зерно не містить глютену і є відмінним джерелом важливих вітамінів, мінералів, клітковини й антиоксидантів. Дослідження показують, що овес і вівсянка (пластівці з цільного зерна, а не швидкорозчинна каша) мають багато корисних властивостей для здоров'я, фігури та краси. Вівсяні пластівці допомагають схуднути, знижують рівень цукру в крові та знижують ризик розвитку серцевих захворювань, інформує Ukr.Media.

Чим корисна вівсянка ще? І що ж відбувається з тілом, коли ви їсте вівсянку щодня або досить часто?

Знижується рівень холестерину і цукру в крові

Вівсянка містить як розчинну, так і нерозчинну клітковину. Розчинні волокна утворюють в'язкий гель, який допомагає знизити рівень холестерину і стабілізувати рівень глюкози в крові. Нерозчинна клітковина у вівсі допомагає виводити харчове сміття і переварену їжу з організму, усуваючи запори та покращуючи здоров'я кишківника.

Стабілізується вага

Вівсянка — це багата поживними речовинами їжа, яка містить багато вітамінів і мінералів, але при цьому містить мало калорій. Вживання низькокалорійних продуктів з високим вмістом поживних речовин може забезпечити вас поживними речовинами, які необхідні організму, і водночас допомогти скинути вагу або підтримувати фігуру в нормі.

А ще вівсянка насичує на більш тривалий термін ніж будь-яка інша каша, допомагаючи контролювати вагу. На жаль, ми часто уникаємо вуглеводів в спробі схуднути. Але вівсяні пластівці з цільного зерна може придушити почуття голоду і одночасно забезпечити організм клітковиною і необхідною енергією. Якщо хочете схуднути або підтримувати фігуру в формі, тоді пам'ятайте про розміри порцій. На сніданок можна з'їсти 3 столові ложки вівсяних пластівців в сухому вигляді. При запарюванні або якщо ви заллєте їх йогуртом, вони збільшаться в об'ємі, тому порція буде пристойною.

Вівсянка насправді настільки корисна для фігури, що є навіть семиденна дієта на каші — вівсяний детокс.

Захищає здоров'я серця

У цілісному вівсі та вівсяних пластівцях багато антиоксидантів і корисних рослинних сполук, які називаються поліфенолами. Найбільш примітною є унікальна група антиоксидантів, звана авенантрамідами, які лише практично містяться у вівсянці. Авенантраміди допомагають знизити рівень артеріального тиску за рахунок збільшення виробництва окису азоту. Ця молекула газу допомагає розширити кровоносні судини та поліпшує кровообіг.

Крім того, що авенантраміди допомагають знизити артеріальний тиск і поліпшують здоров'я серця, вони мають протизапальну та протисвербіжну дію.

Сповільнюються процеси старіння

Вівсянка містить:

 • тіамін
 • марганець
 • селен
 • магній
 • залізо
 • фосфор
 • цинк
 • фолат
 • мідь
 • вітаміни В-1 і В-5
 • протеїни
 • антиоксиданти (ферулова кислота і поліфеноли).

Антиоксиданти захищають клітини від мутації та руйнування під дією вільних радикалів. Залізо і цинк покращують стан шкіри, а магній — м'язів. Тому вівсянка дуже корисна для збереження молодості шкіри та організму.

Запобігає запальним процесам

Вівсянка не містить глютену. Глютен може викликати запальні процеси в організмі. А оскільки його у вівсянці немає, то про це переживати не варто. Ви можете сміливо вживати продукти з вівсяної муки замість пшеничної. Це і для здоров'я, і для фігури набагато корисніше.

Будьте обережними: деякі пластівці можуть містити залишки глютену через процеси виробництва, у ході якого використовується те ж обладнання, що й для кавомолки зерна, яке містить ті самі глютени. Завжди купуйте безглютенові продукти та уважно читайте етикетки на продуктах.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *