Як розпізнати післяпологову депресію та що з нею робити

Міністр МОЗ, Уляна Супрун, розповідає про причини післяпологової депресії та шляхи її подолання.

Глава МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в Instagram розповіла про наслідки післяпологової депресії, що виникає у 13% породіль, інформує Ukr.Media.

Супрун вважає, що реклама створює образ радісного і світлого досвіду бути батьками, глянцеві журнали стверджують, що материнство — це розкішні форми та красиве волосся. Насправді, бути батьками — це важка робота.

13% породіль мають депресію, 9% — тривожний розлад, а 3-5% — обсесивно-компульсивний розлад. Жінки, які народили зі значним втручанням і ризиком для життя, ймовірно, будуть мати посттравматичний розлад. До 12% батьків переживають вигорання — зазначила Супрун.

Післяпологова депресія

Післяпологова депресія — це не просто печаль і втома після народження дитини. Це — тривала депресія, яка може ставати все важчою, і ставити під загрозу догляд за дитиною, собою, сімейні відносини, здоров'я і навіть життя.

Це психічний стан поки називають близько родовою депресією, оскільки починається він в основному під час вагітності, а після пологів посилюється. Особливо ризикують жінки, які народжують вперше, матері підліткового віку і жінки з травматичними пологами.

Ознаки післяпологової депресії:

Відрізнити депресію від втоми та тривожності важко. Варто звернути увагу на наступні ознаки:

  • Постійний смуток і пригнічений настрій.
  • Не радують речі, які колись приносили радість. Після пологів рідко буває так, що час присвячений собі або хороша погода не радують. Але якщо немає радості від довгоочікуваного часу на серіал, книгу, перебування на самоті — це дуже тривожний сигнал.
  • Порушення сну. Важко сказати, що порушений сон є основною ознакою, особливо, якщо дитина переживає неспокійні періоди і їй потрібна увага 24/7. Але важливо пам'ятати, що і матерям слід давати можливість виспатися. Це допоможе відновити сили, і вкаже на можливий розлад, якщо він існує
  • Нестача сил і енергії. Брак сну через постійний догляд за дитиною, звичайно, позбавляє сил. І знову ж таки — це ненормально, що жінка мало відпочиває і постійно зайнята. Тому молоді матері, як і всі люди, мають вдосталь відпочивати.
  • Уповільненість або надмірне збудження. Це нетипово для матерів, тому уповільнена мова або постійна суєта — погані ознаки.
  • Почуття провини та нікчемності. Міжнародні дослідження свідчать, що ці ознаки депресії рідко бувають у породіль. У нашій культурі почуття провини у матері розвивається завдяки громадському та інформаційного впливу, тому зустрічається частіше. Молодих матерів потрібно підтримувати.
  • Суїцидальні думки. Вони дуже рідко супроводжують материнство, але часто — депресивний розлад. Тому якщо жінка з немовлям на руках вважає, що "краще було б без неї", це дуже погано, і їй потрібна термінова допомога. Жінки рідко кажуть про суїцидальні наміри, але, якщо запитати прямо, як правило, зізнаються.

Як запобігти післяпологовій депресії:

  • Освітні програми для молодих матерів.
  • Підтримка фахівців. Візити медсестри / брата додому, консультації телефоном, підтримка, завчасна когнітивно-поведінкова терапія (при травматичних пологах).
  • Допомога по догляду за дитиною і розподіл побутових обов'язків. Дуже важливо, щоб партнер узяв на себе частину цієї роботи. Це допоможе знизити рівень стресу матері, дасть їй можливість відновити сили. Приклад Швеції показує, що регулярна допомога батька допомогла скоротити потребу в антибіотиках і ліках проти тривожності в перші 3 місяці після пологів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *