Якщо підвищене потовиділення не є наслідком якогось серйозного захворювання, то боротися з ним можливо власними зусиллями.
В огляді йтиметься про причини, що викликають підвищене потовиділення, а також про ефективні способи боротьби з потом без залучення дорогих антиперспірантів, які закупорюють пори шкіри і викликають у багатьох людей алергічні реакції, інформує Ukr.Media.
Деколи хочеться крізь землю провалитись
Іноді підвищене потовиділення (гіпергідроз) є наслідком якого-небудь захворювання або порушення діяльності тієї чи іншої системи організму. У цьому випадку особливо прикро відчувати дискомфорт від запаху поту і вічно вологого одягу. У цьому випадку людина не винна в тому, що доводиться протистояти даній проблемі. І потрібно медикаментозне лікування. Але є і такі причини надмірного потовиділення, які провокує сама людина. Серед них:
– нехтування ранковим повноцінним прийняттям душу (з мочалкою);
– прилеглий до тіла одяг з стовідсотковою синтетики (верхнього одягу це не стосується);
– надмірна вага.
Підвищене потовиділення дарує дуже багато дискомфорту
Крім перерахованих факторів і причин є ще один, який робить боротьбу з потом проблематичною навіть у тому випадку, якщо потовиділення в нормі. Це алергічні реакції на сучасні дезодоранти типу «антиперспірант».
Такі засоби не маскують запах, а перешкоджають виділенню поту як такого. А це означає, що пори шкіри вони повністю блокують. Це в першу чергу стосується сухих антиперспірантів. Справа в тому, що саме слово «дезодорант» з латинської означає маскування запаху. А ось «антиперспірант» з давньогрецької перекладається «проти поту».
Як з цим боротися?
Які ж засоби боротьби з потім стануть альтернативою сучасним дезодорантів і антиперспірантами в тих випадках, якщо є алергія на останні, або ж поту виділяється стільки, що це заважає повноцінного життя в суспільстві?
Розчин соди
Побороти запах поту під час того чи іншого відповідального громадського заходу допоможе розчин харчової соди. Приблизна пропорція – чайна ложка соди з гіркою на половину склянки кип'яченої води.
Розчином найкраще дуже рясно змочити круглі ватяні диски (спонж) і потім протерти шкіру пахв і інші проблемні зони (області живота, шиї, область під грудьми у жінок тощо).
Оцет + лимонний сік
На півсклянки води буде достатньо двох столових ложок оцту і слайса лимона (завтовшки 1,5-2 см). Як і в попередньому способі, розчин наноситься на шкіру пахв і інші проблемні зони рясно змоченими ватними спонжами.
Перекис водню
Однієї чайної ложки перекису водню буде достатньо на півсклянки води, щоб приготувати ефективний розчин для боротьби з потовиділенням і неприємним запахом. Наносити на шкіру пахв розчин за допомогою ватного спонжа слід вкрай обережно: при тривалому контакті зі шкірою долонь можуть виникнути неестетичні білі плями (які, однак, ніяк не шкодять здоров'ю шкіри).
Уротропін
Цей лікарський препарат при зовнішньому застосуванні зупиняє розмноження мікроорганізмів, що викликають запах поту, а також володіє здатністю звужувати протоки потових залоз, завдяки чому шкіра протягом дня залишається сухою.
Якщо у продажі був лише 40-відсотковий розчин, то для застосування в якості дезодоранту треба буде розвести його у воді в співвідношенні: 1 порція уротропіну на 4 порції води. Цей засіб, перевірений ще нашими батьками і дідами, також допомагає впоратися з пітливістю і неприємним запахом стоп.
Бесталькові дезодоранти-спреї
При виборі стандартного фабричного дезодоранту слід звернути увагу на склад. Найбільш небезпечними для людської шкіри є тверді (сухі) і кулькові антиперспіранти, які повністю блокують шкірні пори на 48 годин. При таких проблемах, краще віддати перевагу бестальковим спреям. Вони захистять оточуючих від неприємного запаху, ваш одяг – від смерті, а шкіру – від алергічних реакцій.
Джерело: ukr.media