Як одяг впливає на підвищене потовиділення

Підвищене потовиділення псує настрій і позбавляє впевненості в собі.

Західні експерти стверджують, що на появу запаху поту, що виходить від людини, може вплинути маса речей, і мова у даному разі йде не лише про її одяг, інформує Ukr.Media.

Щільно — може, і стильно, але не завжди «атмосферно»

Щільно прилеглий до тіла одяг, що не сприяє циркуляції повітря між тканинами і тілом, — це потенційне джерело виникнення поту, переконана лікарка медицини медичної школи Девіда Геффена в Каліфорнійському університеті (Лос-Анджелес) Джессіка Лу.

Лу рекомендує правильно вибирати джинси (особливо дамам) — щільно облягаючі ноги і область тазу штани, так само як і білизна, — все це може сприяти надмірному потовиділенню. Власне, піт сам по собі не такий небезпечний, як його наслідки, стверджує Каліфорнійський медик Джессіка Лу, — набагато серйозніше те, що подібний прояв організму як реакція на зовнішнє середовище, що виникає, зокрема, в області геніталій може викликати шкірні інфекції і навіть привести до змін pH. Своєю чергою, вагінальні та інші інфекції породжують свій, власний, "рибний" запах, що виходить від тіла людини.

Джессіка Лу радить дотримуватися елементарних гігієнічних правил, у тому числі і при носінні тісного одягу і білизни — регулярно митися, використовувати серветки з натуральних матеріалів. Однак медик рекомендує все ж змінити в одязі синтетику на несинтетичні тканини: вони, переконана Джессіка Лу, «більш вентильовані».

Не весь піт смердить

Такий аргумент наводить популярний американський фітнес-експерт Шарлотта Хілтон Андерсен, автор численних книг (вони переведені і на російську мову — це роботи по правильному харчуванню, особливостям фізичних вправ для підтримання оптимальної життєдіяльності та інші). У Шарлоти Андерсен вийшла стаття в англомовному жіночому журналі "Шейп" Shape, в перекладі з англійської означає "Фігура", "форма". До думки Шарлотти на Заході прислухаються багато, оскільки вона відомий (і вельми популярний) в цій темі фітнес-блогер, автор журналів і експерт каналів Фокс-Ньюс, NBC, багатьох західних радіостанцій.

Шарлотта Хілтон Андерсен посилається на американське хімічне товариство, результати дослідження якого свідчать про те, що близько 2% європейців і більшість азіатів спочатку не мають білка-переносника, що сприяє створенню поту як «ароматизатора». Андерсон стверджує, що в цьому плані «кожен коваль свого щастя». Вона вважає: є кілька речей, які сприяють появі запаху поту у людини. І фітнес-експерт їх перераховує. Ось основні з них.

Полістирол в одязі смердючий

Тенісисти в усьому світі і взагалі спортсмени вже давно ігнорують синтетику в одязі. Бавовна, шерсть, льон, вбирають піт людини і випаровують його, на відміну від синтетики. Одяг на основі полістиролу не лише здатний накопичувати піт, але і хвороботворні бактерії. Справа тут вже не лише і не стільки в запаху, скільки в безпеці форми (одягу) для здоров'я.

Ш. Андерсон вважає, що існує ще маса речей, за допомогою яких можна нормалізувати систему потовиділення кожної конкретної людини. Але загальні схеми для цього не підходять — необхідно розглядати кожен випадок індивідуально.

Є думка, що на специфіку потовиділення впливає система харчування — вегетаріанці і їх антагоністи нібито потіють по-різному. Але досить переконливих результатів наукових досліджень, які доводять цю особливість, на цей рахунок поки немає.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *