Ми проаналізували симптоми низького рівня заліза, перевірте себе.
Дефіцит заліза деколи знається дрібницею, але може перетворитися на важкий стан, який називається анемією. У нашому повсякденному житті ми можемо втрачати залізо багатьма способами, тому дуже важливо знати, як запобігти і лікувати цей стан. Дефіцит заліза – це коли організму не вистачає мінерального заліза, яке відповідає за виробництво гемоглобіну – білка в еритроцитах. Відсутність гемоглобіну призводить до того, що м'язи і тканини працюють неефективно, це призводить до анемії, інформує Ukr.Media.
Незвична втома
Втома є дуже поширеним симптомом дефіциту заліза. Це пояснюється тим, що в нашому організмі бракує заліза для отримання білка, який називається гемоглобіном, у наших еритроцитах, що відповідає за перенесення кисню з легенів до інших частин тіла. Коли нашому організму не вистачає гемоглобіну, менше кисню потрапляє в наші м'язи і тканини, що призводить до втоми. В нашому повсякденному житті втома це звичне явище, тому іноді може бути важко відрізнити звичайну втому від симптомів дефіциту заліза.
Проте люди з дефіцитом заліза також відчувають:
• Слабкість
• Низький рівень енергії
• Меншу продуктивність
Бліда шкіра
Гемоглобін надає нашій шкірі здоровий, рожевий колір. Через відсутність заліза, людський організм не може виробляти достатню кількість гемоглобіну для червоних кров'яних тілець, що призводить до блідої шкіри. Незалежно від тону вашої шкіри, якщо всередині губи, ясна, нігті на пальцях і нижні повіки менш червоні, ніж звичайно, може бути винен низький рівень заліза.
Задишка / біль у грудях
Ще одним симптомом дефіциту заліза є задишка або біль у грудях, особливо при активності. Через низький рівень гемоглобіну, недостатньо кисню поступає в організм, таким чином наш організм намагається компенсувати і виробляти більше кисню, щоб наші органи функціонували належним чином, що призводить до нестачі дихання.
Запаморочення і головні болі
Відсутність заліза також може викликати головний біль або мігрень. Це пов'язано з тим, що недостатньо кисню доходить до мозку, кровоносні судини розширюються, викликаючи тиск, який призводить до головного болю або мігрені.
Крім того, люди з дефіцитом заліза можуть відчувати запаморочення. Запаморочення виникає через відсутність кисню в мозку або може виникати через низький кров'яний тиск, що виникає внаслідок поганого доступу кисню до серця і судин.
Серцебиття
Нерегулярне серцебиття, також відоме як прискорене серцебиття, може бути симптомом дефіциту заліза. При низькому рівні гемоглобіну серце має працювати більше, щоб переносити кисень до решти тіла. Це може призвести до аномального серцебиття або відчуття, що ваше серце б'є надто швидко. У крайніх випадках це може призвести до серцевої недостатності. Але ці симптоми зазвичай з’являються пізніше.
Пошкодження волосся і шкіри
Волосся і шкіра вважаються вторинними функціями нашого організму. Це відбувається тому, що наше тіло визначає пріоритет обмеженого розподілу кисню до найважливіших функцій, таких як органи і тканини. Коли шкіра і волосся не мають заліза, вони стають сухими і більш ламкими. Низький рівень заліза збільшує швидкість випадіння волосся, особливо у жінок.
Набряк / болючість язика та рота
Ротова порожнина може дати нам багато підказок про наше здоров'я. Одним з них є дефіцит заліза. Наприклад, якщо язик виглядає опухлим, запаленим або знебарвленим, це є ознакою дефіциту заліза. У нашому тілі ми маємо білок, який називається міоглобін, що міститься в м'язовій тканині язика. Більш низькі рівні міоглобіну можуть призвести до того, що язик стане болючим і набряклим. Дефіцит заліза також може призвести до сухості в роті і виникнення червоних тріщин в кутах рота.
Крихкі нігті
Крихкі нігті є набагато менш поширеним симптомом дефіциту заліза, який з'являється на пізніх стадіях анемії. Цей стан називається койлонічією. Койлонічія – це хвороба нігтів, при якій нігті стають аномально тонкими і втрачають опуклість, стають плоскими або навіть увігнутими. На ранніх стадіях нігті можуть бути крихкими і легко ламатися. Цей симптом з'являється в середині нігтя, коли він прогинається, а краї піднімаються, і форма нігтя починає нагадувати ложку.
Синдром неспокійних ніг
Низький рівень заліза в крові може призвести до падіння допаміну, хімічної речовини в нашому мозку, яка має вирішальне значення для руху і може викликати синдром неспокійних ніг. Допамін діє як посланник між мозком і нервовою системою, щоб допомогти мозку регулювати і координувати рух. Якщо нервові клітини пошкоджені, кількість допаміну в мозку зменшується, що викликає м'язові спазми і мимовільні рухи. Рівень допаміну природно падає до кінця дня, що може пояснити, чому симптоми синдрому неспокійних ніг часто гірші ввечері і вночі.
Біль у животі та кров у сечі
Внутрішньосудинний гемоліз, стан, викликаний дефіцитом заліза, полягає в тому, що еритроцити руйнуються в крові, і вони вивільняють залізо, яке потім втрачається в сечі. Іноді це трапляється у людей, які займаються інтенсивними вправами, особливо бігом, і це може призвести до травми дрібних кровоносних судин у стопах, які називаються «маршова гематурія».
Вторинні ознаки дефіциту заліза
Ці симптоми, як правило, менш поширені і можуть бути пов'язані з іншими умовами:
Незвичайні потяги
Це може бути потяг до їжі без будь-якої харчової цінності. Це можуть бути небезпечні предмети, як лід, однак деякі люди можуть мати потяг до більш шкідливих предметів, таких як, суха фарба, крейда або різні метали. Цей розлад, як правило, є тимчасовим, він відбувається переважно у дітей та вагітних жінок.
Тривога
Тривога – ще один симптом, який може бути пов'язаний з дефіцитом заліза, але цей симптом розвивається лише у людей з хронічною анемією. Люди з дефіцитом заліза мають більш високі показники психічних розладів. Існує зростаючий обсяг доказів, які свідчать про те, що дефіцит заліза викликає ці проблеми і не є лише випадковою асоціацією.
Холодні руки і ноги
Люди, які страждають анемією, втрачають кровообіг у своїх зовнішніх кінцівках при найменшій зміні температури. Це призводить до постійних холодних рук і ніг. Недостача кисню є причиною холодних кінцівок.
Часті інфекції
коли людина має дефіцит заліза, їй важче протистояти інфекції і важче боротися з інфекцією. Анемія пов'язана з порушенням вродженого (природного) імунітету та клітинного імунітету, що сприяє підвищенню ризику інфікування.
Якщо ви вважаєте, що рівень заліза не є таким, яким він повинен бути, краще всього звернутися до лікаря та пройти обстеження.
Джерело: ukr.media