Харчова алергія: через які продукти у вас може свербіти тіло?

Сверблячка може бути викликана цілою низкою причин. Різні захворювання, такі як псоріаз, екзема, що оперізує лишай та діабет, можуть викликати цей симптом. Причиною може бути навіть вагітність, а також лікарські та косметичні засоби залежно від їхнього складу, інформує Ukr.Media.

Крім неприємних відчуттів, які зазвичай призводять до розчісування, іноді з'являється кропив'янка або висипання. У деяких людей різні харчові продукти викликають алергічні реакції, симптомом яких може бути свербіж.

Хліб

Хоча не всі хлібобулочні вироби містять пшеницю, цей інгредієнт часто трапляється в багатьох рецептах хліба. У людини, яка страждає на алергію на пшеницю, може з'явитися висип, кропив'янка або набряк шкіри. Крім того, алергіки можуть відчувати свербіж (а також роздратування або набряк) у роті або горлі.

Іншими можливими ознаками алергії на пшеницю є головний біль та закладеність носа, а також нудота, блювання, судоми та діарея. Крім того, у людини з алергією на пшеницю можуть виникнути проблеми з диханням, проте сильні труднощі дихання можуть бути ознакою анафілаксії. До інших ознак анафілаксії відносяться запаморочення, непритомність, посиніння шкіри, стискання у грудях та/або горлі, біль у грудях, набряк горла і утруднене ковтання. Тому якщо ви вважаєте, що у когось спостерігається анафілаксія, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу.

Коров'яче молоко

За даними каналу Better Health Channel, алергія на коров'яче молоко у дорослих трапляється нечасто. Насправді набагато ймовірніше, що у дорослої людини буде непереносимість лактози, що є іншою проблемою. Однак у тих, хто страждає на цей вид алергії, може спостерігатися не тільки висип, що свербить, але і червона, вкрита кіркою шкіра. Слід пам'ятати, що навіть невелика кількість молока може спричинити алергічну реакцію протягом кількох хвилин.

Іншими безпосередніми симптомами алергії на коров'яче молоко можуть бути блювання, діарея, набряк обличчя, кашель та задишка. Однак можливі ознаки алергії можуть проявитися і за кілька годин або навіть днів після вживання молока. І так, коров'яче молоко також може спричинити анафілаксію.

Тунець

Крім сверблячки, тунець (а також інші риби та молюски) викликає кропивницю або висип, якщо у людини є на нього алергія. Крім того, може виникнути відчуття поколювання в роті та горлі, а також здавлювання горла. Крім того, можуть опухнути губи, з'явитися нежить та біль у животі. Може виникнути блювання, і, як і за інших видів алергії, при алергії на рибу або молюсків може виникнути анафілаксія.

Може здатися, що секрет боротьби з алергією на рибу чи молюсків полягає в тому, щоб просто уникати конкретної риби чи молюсків, якщо у вас виникла алергічна реакція на них. На жаль, все не так просто, оскільки алергія на одну рибу чи молюска може означати алергію на інші: луціан, лосось та тріска. Те саме стосується і молюсків — ракоподібних, наприклад крабів, і молюсків, наприклад мідій.

Яйця

У людини з алергією на яйця може також з'явитися кропив'янка, екзема, висипання або набряк шкіри, навіть якщо вона тільки торкнулася яєць. Шкіра також може стати блідою чи синьою. Можливі такі проблеми, як нудота, блювання, спазми, нетравлення шлунка та діарея. Алергія може викликати проблеми з диханням, такі як задишка, хрипи, кашель, що повторюється, а також нежить і чхання. Крім того, у пацієнтів з алергією на яйця може бути слабкий пульс, почервоніння очей, очі, що сльозяться, хрипкий голос, першіння в горлі, розпухлі губи та/або язик, запаморочення і сплутаність свідомості. І хоча це зустрічається нечасто, алергія на яйця може викликати анафілаксію.

Звичайно, якщо у вас є алергія на яйця, ви повинні виключити їх зі свого раціону. Однак яйця можуть знаходитись у таких продуктах, про які ви і не підозрюєте, як морозиво, салатні заправки та фрикадельки.

Мигдаль

Дуже часто трапляється алергія на лісові горіхи. Це означає, що ряд продуктів, включаючи фундук, фісташки, кеш'ю та мигдаль, може бути виключений з раціону. Хоча алергія на мигдаль часто асоціюється з дитинством, технічно вона може розвинутись у будь-який момент життя. Таким чином, можна одного прекрасного дня виявити, що мигдаль раптово викликає у вас свербіж, кропив'янку або почервоніння шкіри. Крім того, алергія на деревні горіхи може викликати свербіж, особливо на обличчі, а також у роті та горлі. Алергія на мигдаль може також викликати набряк обличчя, язика чи губ, нудоту та блювання.

Серед інших ознак — діарея, кашель, задишка, утруднене дихання, запаморочення, непритомність, різке падіння артеріального тиску. Крім того, у людини з такою алергією (або алергією на будь-який інший горіх) може виникнути анафілаксія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *