Грудне вигодовування впливає на майбутню кар&#039єру і соціальний статус дитини

Переваги грудного вигодовування не обмежуються його благотворним впливом на фізичне здоров&#039я дитини.

Як показали численні лонгитюдні дослідження (дослідження, в яких певні групи спостерігаються протягом багатьох років), годування грудьми має довготривалий позитивний вплив на багато сфер життя дитини, включаючи психосоціальну, інформує UkrMedia.

Результати дослідження, які були опубліковані в Британському медичному журналі, показали, що люди, що знаходилися на грудному вигодовуванні в дитинстві, просунулися вище по соціальних і кар'єрних сходах, ніж їх однолітки, які не отримали такої материнської турботи в дитинстві.

"Грудне вигодовування впливає на все життя. Годування груддю не тільки дає дітям хороший старт в житті, але і збільшує шанси на здорове і успішне доросле життя. Для більшості жінок годування груддю є простим інструментом для покращення майбутнього життя їхніх чад", – заявила автор дослідження, науковий співробітник Університетського коледжу Лондона Аманда Секер.

Об'єктами моніторингу вчених стали приблизно 32 тисячі дітей, які народилися в 1958 і 1970 роках. Порівняння в двох групах велося за кількома критеріями: стан здоров'я, успішність у навчальних закладах, когнітивні навички, соціальне становище. Так тривало, поки випробовувані не досягали 33-річного віку.

Згідно з результатами дослідження, дві третини жінок, які народили дітей в 1958 році, воліли годувати дітей грудьми, і лише 36 відсотків матерів годували грудьми своїх дітей в 1970 році. Незалежно від місця народження та ряду інших умов, діти, яких у дитинстві годували грудьми, мали велику ймовірність підвищення свого соціального статусу.

Як показали розрахунки, грудне вигодовування збільшує шанси просування по соціальній драбині на 24 відсотки і зменшує ймовірність зниження соціального статусу на 20 відсотків. Ефективність від грудного вигодовування в дитинстві збільшувалась на 36 відсотків при подальшому доброму показнику інтелекту у дитини і низькому рівні стресу.

Годування грудьми, як відзначають експерти, допомагає розвитку мозку, що, в свою чергу, сприяє підвищенню рівню інтелекту і впливає на просування в соціальній ієрархії. Проте вчені поки не впевнені, чи володіє подібним ефектом саме грудне молоко, або цьому сприяє контакт дитини з матір'ю.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує забезпечити перші шість місяців життя дитини виключно грудним вигодовуванням. По досягненні 6 місяців дитині можна вводити відповідний прикорм. При цьому рекомендується не припиняти годування груддю до 2 років і більше. На думку експертів ВООЗ, якби цього правила дотримувалися 90 відсотків сімей, то можна було б уникнути близько тисячі випадків малюкової смертності та уникнути витрат на медичне обслуговування у розмірі 13 мільярдів доларів. Фахівці підкреслюють, що грудне вигодовування особливо важливо, оскільки здатне захистити новонароджених від інфекцій, адже під час годування грудьми від матері дитині передається величезна кількість антитіл і гормонів. Діти, яких годували грудьми в дитинстві, рідше страждають від астми, діареї, вушних інфекцій, діабету другого типу.

Крім користі для дітей, такий спосіб годування позитивно позначається і на самій матері. Грудне вигодовування знижує ризик виникнення діабету, раку молочних залоз, раку яєчників і післяпологової депресії, яка виникає у 10-15 відсотків жінок, а також зближує матір і дитину і допомагає економити кошти на дитячому харчуванні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *