Гіпертоніїя або підвищений кров’яний тиск: як запобігти розвитку хвороби

Вчені переконані, що в деякій мірі високий артеріальний тиск є більш небезпечним станом, за такі захворювання, як туберкульоз, СНІД або навіть рак.

Особливо ризикують люди, які раніше не стикалися з гіпертонією, оскільки вони можуть навіть не здогадуватися про наявність проблеми через схожість симптомів із звичайною перевтомою. Проте наслідки гіпертонії можуть бути згубними для людини.

Чи можна запобігти розвитку гіпертонії і як швидко виявити цю хворобу?

Підвищений артеріальний тиск важко піддається лікуванню. Як правило, у хворих з’являється задишка, відчуття слабкості в кінцівках, погіршується здатність запам’ятовувати інформацію. Пацієнта переслідує головний біль і паморочиться голова. Якщо нічого не робити, людина може осліпнути, зіткнутися з нирковою недостатністю і пережити інфаркт або інсульт.

В першу чергу необхідно переглянути свій раціон. Ви повинні вживати якомога менше солі і напівфабрикатів, але як можна більше свіжих овочів, фруктів і зелені. Не найкориснішими є смажені та жирні страви.

Щоб не допустити розвитку гіпертонії необхідно з обережністю вживати спиртні напої і відмовитися від сигарет.

Для зміцнення організму, та серця зокрема, необхідно бути фізично активним, виділити час на спортивні тренування.

Одним з головних факторів, який призводить до підвищеного артеріального тиску, є стрес. Чим більше ви нервуєте, тим вищий ризик зіткнутися в майбутньому з гіпертонією.

Якщо у вас періодично став підвищуватися тиск, обов’язково зверніться до лікаря. Він допоможе виявити причину і призначить ефективне лікування. Можливо, щоб вирішити проблему, буде досить нормалізувати свою вагу або впоратися з іншим захворюванням, яке провокувало скачки тиску.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *