Дві порції грибів на тиждень в рази скорочують ризик недоумства в старості

Їжте на здоров&#039я!

Вживання в їжу двох порцій грибів на тиждень може знизити ризик слабоумства в літньому віці вдвічі, інформує Ukr.Media.

Дослідники виявили, що люди, які їдять 300 грамів або більше варених грибів – приблизно кошик середнього розміру – мають менший ризик когнітивних порушень.

І навіть вживання в їжу невеликих кількостей може бути корисним, сказали вони.

Люди з деменцією можуть відчувати забудькуватість і зниження навичок мови і уваги.

Вчені стверджують, що гриби містять амінокислоту, яку організм не може виробляти самостійно і яка міститься в особливо низьких концентраціях у людей з легким когнітивним порушенням.

Дослідники з Національного університету Сінгапуру протягом шести років опитали понад 600 китайців старше 60 років про їх раціоні харчування і здоров'я.

Учасники також взяли участь у тестах, щоб з'ясувати, наскільки добре функціонує мозок, і дати їм оцінку недоумства», щоб оцінити, наскільки їх уми постраждали від віку.

Ті, хто їв більше двох порцій варених грибів на тиждень, мали на 50% менше шансів на легкі когнітивні порушення.

Хоча 300 грамів грибів – це може здатися багато, дослідники вважають, що навіть невелика порція може бути корисна для зниження ризику ЛКН.

«Це співвідношення дивує і обнадіює, – сказав один з дослідників Фен Лей, – Здається, що це загальнодоступний продукт може зробити істотний вплив на поліпшення когнітивних функцій».

Хоча люди з ЛКН зазвичай все ще можуть нормально жити, їх розумові здібності гірше, ніж можна було б очікувати в їх віці.

Це не тип деменції, але люди з ЛКН – близько 5-20% людей старше 65 років у Великобританії – більш схильні до розвитку деменції.

«Ми дуже зацікавлені в з'єднанні під назвою ерготіонеїн (ПОВ), – сказав доктор Ірвін Чеа, – ПОВ є унікальним антиоксидантом і протизапальним засобом, що люди не можуть синтезувати самостійно. Але його можна отримати з харчових джерел, одним з головних з яких є гриби».

Гриби, згадані в дослідженні – це свіжі білі гриби шиїтаке, а також сушені та консервовані гриби.

І вчені додали, що позитивні ефекти, ймовірно, були викликані багатьма видами грибів.

Інші речовини, які стимулюють ріст нервів і зустрічаються в грибах: герикенони, ерінацини, скаброніни і диктіофоріни.

В майбутньому Фенг та його команда сподіваються провести більш детальне дослідження, яке може виявити, чи є причинний зв'язок (щоб виключити всі збіги).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *