Дослідження вчених: грудне вигодовування корисне для серця мами

Виявилося, що жінки, які практикували грудне вигодовування мінімум півроку, мали кращі показники роботи серцево-судинної системи.

Безсумнівно, грудне вигодовування має велику користь для здоров'я малюка, порівняно зі штучним. Але не тільки. Годування груддю покращує здоров'я матері. Наприклад, після пологів сприяє кращому скороченню матки, а також знижує ризики виникнення раку молочної залози. Виявляється, є у нього ще одна корисна дія — воно покращує роботу маминого серця, інформує Ukr.Media.

Нові дослідження про користь грудного вигодовування для здоров'я жінки представили вчені на 67-х зборах Американського коледжу кардіології. Виявилося, що жінки, ті, що годували груддю, показували кращий стан серцево-судинної системи, ніж ті, які не годували зовсім.

У дослідженні взяли участь 678 мешканок штату Мічіган в період з 1998 по 2004 рік. Спочатку перевіряли жінок під час вагітності, а потім через 7-15 років. Медики вимірювали кров'яний тиск, рівень холестерину, тригліцеридів, а також діаметр і товщину сонної артерії. Саме ці фактори враховуються кардіологами при оцінці ризиків хвороб серця.

Виявилося, що жінки, які практикували грудне вигодовування мінімум півроку, мали кращі показники роботи серцево-судинної системи, порівняно з тими, які не годували зовсім. І це притому, що вік годуючих на момент дослідження був старше учасниць, які не практикували ГВ. Звичайно, хороші результати були лише в тому випадку, якщо кров'яний тиск мами мав нормальні показники.

Є дві версії, чому годування грудьми має "кардіозахисні" дії. Перша, це відбувається за рахунок виділення окситоцину, який знижує тиск. Друга, є гіпотеза, що лактація здатна протистояти деяким метаболічним змінам в організмі.

За результатами дослідження, жінкам рекомендували годувати малюка грудьми мінімум півроку, щоб знизити ризики захворювання серцево-судинної системи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.